- Дніпро. Стан водосховищ Дніпровського каскаду та басейну річки Дніпро переважно у задовільному стані. Найбільше біогенне забруднення з усіх водосховищ Дніпра минулого року спостерігалось у Київському водосховищі.Забруднення води відбувається через скиди забруднених або недостатньо очищених стічних вод численних підприємств, організацій, розміщених у басейні. Зокрема спостерігається перевищення вмісту таких забруднюючих речовин, як-от азоту амонійного, нітритів, нитратів, завислих речовин, фосфатів тощо.
- Десна. Води Десни, порівняно з дніпровськими, містять значно менше органічних сполук, однак вони несуть із собою у Дніпро велику кількість завислих речовин. Це ускладнює роботу водопровідних станцій і призводить до утворення мулових наносів у гирлі річки. Найбільш забрудненою є нижня течія Десни у районі Києва.
- Припять. У води Прип'яті потрапляє основна частина забруднення із заболочених територій Білоруського Полісся.
- Дністер.Значна частина забруднюючих речовин у Дністер надходить із території Молдови.Найбільше навантаження на водні ресурси Дністра припадає на Львівську та Івано-Франківську області, де сконцентрована велика кількість промислових підприємств, життєздатність яких забезпечується за рахунок використання вод річки. Найбільш забруднені притоки Дністра у 2012 році річки Стрв'яж, Саджава, Тисмениця та Сівка, де якість води відповідала 3-му класу помірно забрудненіта 4-му класу забруднені води.
- Південний Буг. Поверхневі води річки забруднені здебільше органічними сполуками, залізом загальним та марганцем, що пов'язано із скидом вод підприємств, спекотною погодою та низькою водністю ріки влітку. Показники важких металів у поверхневих водах басейну не перевищували нормативи для водойм господарсько-питного водокористування.
- Сіверський Донець. Як і у попередні роки, спостерігається підвищення концентрацій сольових показників у Сіверському Донці: це вказує на антропогенне навантаження промислового комплексу Донбасу на водні об'єкти басейну Сіверського Дінця.
- Тиса. Стан водних об'єктів басейну річки Тиса у 2012 році, за результатами гідрохімічних вимірювань, порівняно з 2011 роком істотно не змінився. За більшістю загально-санітарних і специфічних показників якість води відповідала вимогам. У деяких пунктах спостережень у 2012 році порівняно з 2011 роком спостерігалось незначне покращення якості води за біохімічним споживанням кисню. Специфічні показники не перевищували фонових значень, не було зафіксоване перевищення важких металів.
- Дунай. Найбільш висока (втричі більша за середньорічну) забрудненість води спостерігалась у озері Китай(озеро заплавно-лиманного типу у пониззі Дунаю). Значна частина біогенних речовин потрапляє в придунайські озера-водосховища під час недостатнього їх наповнення, що посилює евтрофікацію(надмірна насиченість біогенними речовинами) озер
Чим забруднені найбільші ріки України
11 Липня 2013, 17:22