Чим і як влучив Bayraktar? Військовий експерт пояснив, чому після удару безпілотника на Донбасі, на перший погляд, не видно значної шкоди

Суспільство
27 Жовтня 2021, 18:03

Військовий експерт та автор Тижня Володимир Заблоцький на прохання редакції прокоментував перше бойове застосування на Донбасі безпілотника Bayraktar. Далі його пряма мова.

"Якщо говорити про перше використання БПЛА Bayraktar ТВ-2 на лінії зіткнення, то можу повідомити наступне. Передусім удар завдали по точковій цілі, що перебувала поза досяжністю вогневих засобів, які має наша піхота. Її ворог періодично "накривав"  саме артилерією.  До того ж, остання традиційно для окупантів дислокувалася у населеному пункті. То ж, можна припустити, ворог свідомо розраховував на свою безкарність. Адже до цього було саме так. Аж ось все раптом змінилося. За наказом командування, було задіяно ударні безпілотники. Щонайменше, їх було два, один з яких завдав удару по виявленій на відстані 15 км цілі.

Читайте також: Турок на українській службі

Аналіз оприлюдненого відео дозволяє припустити, що ЗСУ здійснили показове точкове знищення російської гаубиці Д-30, що відбулося прямим влученням плануючої високоточної бомби з лазерним наведенням. Ми (Україна – Ред.) разом з дронами придбали в Туреччині також кілька сотень плануючих бомб з лазерним наведенням двох типів: MAM-L i MAM-C (лише перша  партія налічувала 200 одиниць). 

За моєю інформацією, удар було завдано плануючою бомбою МАМ-С масою 8,5 кг, що пояснює відносно невелику силу вибуху і наявність трьох живих артилеристів після вибуху. Але не факт, що їх у розрахунку було лише троє (Довідково: бойовий розрахунок гаубиці Д-30 зазвичай налічує шість осіб – Ред.).

Читайте також: "Нарешті, ми давно на це чекали". Реакція соцмереж на застосування безпілотників Bayraktar на Донбасі

Таким чином, 26 жовтня відбувся показовий удар БПЛА по артилерійській позиції ворога в зоні ООС, відбувся успішно і є усі підстави вважати, що це добрий початок. На відео добре видно, що до останньої миті на позиції не підозрювали про атаку дрона, а коли помітили-було пізно. Щось дуже подібне ми бачили у відео Міноборони Азербайджану під час останньої карабаської війни. Окрім того, йдеться про якісні зміни на фроті. Під час пуску ракети дрон не пересікав лінію зіткнення і весь час перебував над нашою частиною Донбасу. Зі свого боку, ворог не має на озброєнні нічого подібного  і до того ж, не має ефективних засобів боротьби з такими дронами. Відтак, ЗСУ починають не лише кількісно, а і якісно переважати ворога в зоні проведення ООС. За великим рахунком, йдеться про  нову реальність поля бою на Донбасі".