Чи візьмуть росіяни Вовчанськ? Хлопці з підрозділу ГУР МО “Химера”, які боронять один із флангів харківського фронту, розповідають що відбувається на підступах до міста

21 Червня 2024, 09:46

У новому відео проєкту “Український Свідок” — Харківщина, село Тихе, що знаходиться на підступах до Вовчанську. Його боронять хлопці з підрозділу “Химера” у складі спецпідрозділу ГУР МО “Тимура”. Нам вдалося поспілкуватися з ними та дізнатися, що відбувається на цьому напрямку, чи вдається росіянам просуватись та чи під силу ворогу взяти Вовчанськ.

“Місцевий рельєф грає ворогу не на користь, — розповідає замкомбата із позивним “Шендрос”. — Тут всюди балки, перепади висоти та вкрай густі ліси. Технікою заїхати важко. Але вони використовують Баггі та іншу мобільну, швидкісну техніку. І екіпірування у них стає дедалі якісніше. В цьому плані вони молодці”. Також “Шендрос” розповів про оперативну ситуацію на цій ділянці фронту. “Росіяни намагаються продавити нас з фронту, обійти з лівого флангу та з боку Вовчанська, зайти за спину — каже замкомбата. — Але нам допомагають хлопці з 57 ОМПБр. Вони нищать ворога та дуже нас виручають”.

Чи візьме противник Вовчанськ? “Шендрос” вважає, що росіянам це все-таки вдастся. “Вони робитимуть з міста “сіру зону” глибиною у 10-20 км, — каже боєць. — Це потрібно для того, щоб відтягнути наші сили з інших напрямків — з Донбасу, півдня, Запоріжжя. Вони хочуть постійно тримати нас у напрузі. Ну і, звісно, руйнувати: окрім як руйнувати, ця сволота нічого більше не вміє”.

Росіянам на цьому напрямку вдається просуватися через велику кількість гарматного м’яса. “Путіну байдуже на цих людей, — каже зв’язківець із позивним “Рафік”. — У нього є ціль, він суне і суне. А нам байдуже на те, що йому байдуже: ми залізобетонні та тримаємось до останнього”. 

У день зйомок цього матеріалу “Шендрос” святкував свій день народження: бійцю виповнилось 28 років. 


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.