Розпочати хочемо з цитати співзасновника компанії Максима Уперяки. Цими словами він офіційно анонсував онлайн-саміт Make it in Ukraine.
Але ті, хто виросли тут, часто недооцінюють себе, свої можливості та потенціал України. Велике бачиться на відстані.»
5 питань про вихід із зони комфорту
Надайте собі чесні відповіді на ці питання.
- Що відбувається навколо?
- Чи втримаюсь я на плаву за таких умов і чи не опустяться руки щось робити далі?
- Що робити, якщо я хочу залишатись в України, а не полишати свій дім?
- Як покращувати власну компетентність та чим зайнятись, щоб забезпечити собі гідне майбутнє?
- З чим боротись, що покращувати в собі, від чого позбавлятись?
Відповіли? А тепер погляньмо, що відбувається з точки зору людей, які працюють у компаніях або мають бізнес.
1. Проблема навчання. Розвиток технологій настільки прискорився, що будь-яка людина має постійно навчатись (концепція Lifelong learning). Звісно, якщо не хоче залишитись без роботи або не «вилетіти» з ринку через застарілі знання.
2. Подолання щоденних робочих незручностей. Не всі збираються змінювати професію, але більшість з нас припускає, що було б чудово покращити те, чим займаємось зараз. Адже щодня ми стикаємось не лише з посадовими складнощами, а й з певними проблемами у спілкуванні, розв'язанням конфліктів, мовними бар'єрами та іншими «термітами». Це саме ті комахи, що підточують міцне дерево, яке не повалили блискавки та урагани (як писав колись про вплив невеликих проблем Дейл Карнегі).
5 причин замислитись над необхідністю розвиватись
Розберемо нещодавнє опитування Make it in Ukraine докладніше. З усіх запропонованих тем читачі блогу, соцмереж та усі, хто погодився взяти участь, обрали 12 найважливіших тем, які б хотіли розібрати.
Топ-12 тем, які турбують українських фахівців. Серпневе опитування Make it in Ukraine
У блозі компанія докладно розбирала ряд IT-професій та розвіяла головні міфи щодо них:
- Портрет розробника у 2020 році
- Хто такий IT Sales Manager, чим займається, скільки заробляє і чому такий важливий
- Full Stack Developer: хто це, чим займається, скільки заробляє та як ним стати
З досліджень випливала колосальна різниця в рівні доходів. Лиш в середньому вона складала від 2 до 4 разів (див.статтю про Full Stack Developer), а за деякими професіями перевищення було надзвичайно великим. тому не дивно, що за даними опитування 44% читачів хочуть краще розуміти особливості роботи в міжнародних компаніях.
Зарплата Full Stack Developer в Україні. Джерело: Ukraine IT Salary Overview
Зарплата Full Stack Developer в США. Джерело: Stackoverflow
Ще декілька висновків з вже згаданого опитування:
- 52% фахівців розуміють важливість прокачування як суто прикладних навичок (Hard Skills) так і загальних навичок, що допомагають спілкуватись, відстоювати власну думку тощо (Soft Skills).
- З тих загальних навичок та Soft Skills, нестачу яких фахівці відчувають особливо гостро, 25% припадає на спілкування англійською, 22% — на особисту продуктивність, 19% — на комунікативні навички, по 16% — для лідерських якостей та управлінських навичок.
Узагальнимо та підкреслимо п'ять ключових цифр з досліджень ринку віддаленої роботи та опитувань, які постійно проводить Make it in Ukraine.
- 63% опитаних IT та Digital фахівців хочуть розпочати роботу у міжнародних компаніях.
- Медіанна зарплата в Україні на прикладі Full Stack Developer, щонайменше вдвічі нижча за світову та в чотири рази нижча за американську.
- Якщо 1000 фахівців почнуть працювати в міжнародній компанії, в країну надходитиме більш ніж 1 мільярд гривень на рік.
- У 55% спеціалістів виникають проблеми через нестачу професійних навичок, а у 38% — через проблеми з комунікацією.
- 80% українських фахівців відчуває чи відчували синдром меншовартості. Це важливіше, ніж може здатись. Людина має досвід, може багато запропонувати світові, але відкидає власні досягнення і вважає себе негідним свого місця. Звідси — відсутність професійного зростання, дискомфорт у роботі.
Стартап Make it in Ukraine намагається сприяти розвитку фахівців: досліджують проблеми спеціалістів і пишуть за ними статті, проводять вебінари, нещодавно започаткували English Speaking Club. Але цього недостатньо. Саме тому й виникла ідея щорічно об'єднувати протягом дводенного онлайн-заходу усіх фахівців, які прагнуть розвитку, з тими, хто вже досягнув успіху та може поділитись цінним досвідом.
- Познайомити українських фахівців з міжнародними компаніями, які були започатковані в Україні.
- Показати кейси успіху українських «єдинорогів» (високо оцінених успішних стартапів — прим.редакції).
- Поговорити про компетенції майбутнього та підготувати до інтерв'ю.
- Поділитися баченням загальної картини з-за кордону від людей, які емігрували з України заради роботи в Google, Facebook та інших легендарних компаніях.
- Провести майстеркласи з IT & Business English, Hard & Soft Skills.
- Гарно провести час, отримати нові знайомства, зрозуміти, що тих, хто любить Україну, але хоче рости в глобальному бізнесі, — дуже багато.
Серед спікерів — керівники та провідні фахівці з Netpeak, Allright, Microsoft, Facebook, Geeksforless, Happy Monday та інших відомих компаній.
19 вересня, марафон з 11:00 до 20:00. У відвідувачів буде можливість розвинути мережу корисних зв'язків та взяти участь у вечірці, яка пройде після завершення саміту.
Реєстрація та участь у заході безкоштовна. Записатись можна за посиланням, а слідкувати за оновленнями — на офіційному каналі компанії.
А поки чекатимете на цей виступ, потренуйтесь складати резюме. Адже Make it in Ukraine розробили україномовний та англомовний посібники щодо того, яких помилок треба уникати при написанні резюме, що треба писати, а що буде зайвим. До порад додається готовий відформатований шаблон, який можна забрати собі.
Отже, перечитайте ще раз 5 питань та 5 ключових цифр з цього огляду, відвідайте онлайн-саміт і починайте діяти. Тепер усе залежатиме тільки від вас.