Чи буде Путін “бомбити Вороніж”?

Світ
15 Квітня 2022, 16:17

Через провальні результати першого етапу війни проти Україні, небажання російських військових воювати та погіршення економічної ситуації, Кремль готує теракти на власній території та захопленому півострові, щоб звинуватити в цьому Україну.

Саме таку інформацію останнім часом подає українська розвідка, про це пишуть і в соцмережах. Так, 9 квітня так званий “інсайдер з ФСБ” на сайті gulagu.net повідомив про можливість здійснення терактів на території Російської Федерації. Відповідальність за ці злочини мають покласти на Київ.

Невдовзі після цієї заяви, а саме 11 квітня, на території Курської, Воронезької, Брянської, Бєлгородської, а у Краснодарському краї та окупованому Криму оголосили жовтий рівень терористичної небезпеки. За російським законодавством це означає, що існує «підтверджена інформація щодо реальної можливості терористичного акту». Це підштовхує до певних міркувань.

13 квітня керівник департаменту інформації та масових комунікацій МО РФ генерал-майор Ігор Конашенков звинуватив Україну у спробах здійснення ударів та диверсій на російській території. Він заявив, що у разі повторення таких дій російська армія «буде вимушена» нанести удари у відповідь по «центрах прийняття рішень» рішень, зокрема Києві.

Для подальшого нагнітання антиукраїнських настроїв 14 квітня російські медіа звинуватили Україну в ракетному обстрілі населеного пункту Клімово Брянської області РФ. Щоправда, пізніше повідомили, що обстріл проводився за допомогою двох бойових вертольотів з важким озброєнням. Доказів цього, звісно, представлено не було.

 

Читайте також: Локшина з кров’ю від Навального

 

 

У телеграм-каналах Бєлгородської області поширилися повідомлення подібного типу: «Селище Сподарюшино було обстріляне з боку України. Постраждалих та руйнувань немає», при цьому сайт Гудвіль повідомив: «На Білгородщині відбудеться новий вибух. Можемо заспокоїти білгородців: усе заплановано та погоджено. Там підриватимуть породу з метою видобутку руди. Зазначається, що підривати породу почнуть о 10.00. При цьому в небезпечній зоні опиниться автошлях».

Губернатор Бєлгородської області В’ячеслав Гладков також заявив про нібито обстріл селища Журавльовка з боку України. Щоправда жодних фото- або відеоматеріалів для підтвердження даного факту надано не було. Кількома годинами раніше він говорив про нібито обстріли Сподарюшино. Раніше в цих населених пунктах було оголошено режим надзвичайної ситуації, людей було вивезено.

Також про начебто обстріли повідомили деякі російські медіа. Слід зазначити, що раніше цей же портал повідомляв про ще два інциденти на території регіону, які дублюються: у вівторок 5 квітня та у суботу 9 квітня. В обох випадках, як би це дивно не звучало, обійшлося без жертв та руйнувань з російської сторони. При цьому автори цих «сенсацій» не надали ані доказів, ані вичерпної інформації. А повторення повідомлень і загальна кількість неспівпадінь у цих випадках може свідчити про відсутність координації між російськими силовиками, які причетні до організації провокацій.

Скоріш за все, подібних фейків буде ставати більше, адже за інформацією Генштабу ЗСУ ворог розгорнув у Бєлгороді підрозділ інформаційно-психологічних операцій ЗС РФ. Мета – посилення психологічного впливу на українських бійців та цивільне населення в найближчих регіонах України, зокрема у Харківській області. Крім того, чисельні повідомлення про нібито диверсії української сторони будуть використовуватися для подальшого морального «пресингу» населення РФ. Можливі причини таких заходів наступні:

– необхідність посилити повноваження силових структур. Для цього ймовірно буде запроваджений воєнний стан (в усій державі або у прикордонних областях) та оголошення загальної мобілізації. Це дозволить притягати тих, хто відмовляється від участі у війні проти України, вже до кримінальної відповідальності. А значить – кремлівські стратеги зможуть позбутись дефіциту «гарматного м’яса».

– потреба виправдати масовані обстріли України, в першу чергу – цивільної інфраструктури. Перший етап війни показав, що російська розвідка не має повної інформації про місцезнаходження низки наших військових об’єктів. Тому «теракти українських диверсантів» створюють умовні підстави для ударів по будь-яким точкам на території України. Нещодавня заява Конашенко і є зразком виправдання таких дій. Тобто якщо колись відбудеться обстріл, наприклад, інфраструктурних об’єктів або звичайних житлових будинків у Києві, «військову причину» для цього вже знайдено.

– переведення уваги з геноциду в Бучі та інших населених пунктах України, постраждалих від рук російської армії на «укронацистів, які вбивають мирне населення Росії».

 

Читайте також: Розплідник убивць і гвалтівників

 

 

Варто зазначити, що російські спецслужби неодноразово завдавали ударів по власному населенню для досягнення певних політичних або безпекових цілей. Чого варта серія терактів в 1999 році, які передували вступу російської армії у Дагестан. Один з найвідоміших – теракт на Каширському шосе. Згідно з офіційною версією російського слідства, ці атаки були організовані ісламськими терористами для дестабілізації ситуації в країні та впливу на рішення влади щодо Дагестану. Проте незалежні експерти говорять про причетність до теракту співробітників ФСБ РФ та особисто Владіміра Путіна. На це зокрема вказують чисельні нестикування як в організації терактів, так і в їхньому розслідуванні. Із теперішніми повідомленнями з Бєлгородської області перегукується й тодішня є заява спікера Держдуми Геннадія Сєлєзньова, який встиг повідомити про вибух у Волгодонську ще до самого інциденту. Фальсифікації завжди проявляються в деталях.

Ось і тепер, як і раніше, російський народ страждатиме від дій власних спецслужб. Скільки життів Путін готовий зараз принести в жертву заради чергової провокації, можна лише здогадуватись. Скоріш за все, їх буде більше, ніж у випадку, якби росіяни спробували чинити справжній опір Кремлю.