Чверть українців щодня конфліктують на роботі

13 Травня 2013, 10:42

Частіше за інших з щоденними конфліктами мають справу співробітники виробничих компаній (30 %), а от програмісти конфліктують вкрай рідше (7 % говорять про те, що у них не буває конфліктів).

Найпопулярніші причини непорозумінь – проблеми з комунікацією, неналагоджені бізнес-процеси (39 %), різні підходи до вирішення завдань (36 %), особиста антипатія (20 %), конфліктна атмосфера в компанії (16 %). Ставляться до конфліктів як до норми життя, складової творчого процесу тільки 6 % опитаних. До того ж, частіше за інших так вміють робити працівники сфери продажів (11 %).

Конструктивно, з новими ідеями, на користь робочому процесу закінчуються тільки 15 % сварок. В основному ж зіткнення тільки загострюють міжособистісні відносини і гальмують робочий процес (49 %). Найбільш конструктивно конфліктують працівники IT-індустрії, найменш конструктивні банківські працівники.

Більше того, третина співробітників відволікається і не може працювати, навіть якщо конфліктують не вони особисто.

Якщо все ж довелося стати стороною конфлікту, то найчастіша стратегія респондентів – пошук компромісу (36 %), рідше, але досить часто опитані вважають за краще стояти до останнього, якщо впевнені у своїй правоті (28 %), зате дуже рідко можна зустріти тих, хто буде погоджуватися з усім, тільки б уникнути конфлікту (3 %). До того ж, співробітники маленьких компаній (до 50 осіб) значно частіше вибирають останній варіант, ніж співробітники великих компаній (5 % проти 0,5 % у великих і дуже великих компаніях).

Конфлікти на робочому місці, як правило, відбуваються відносно мирно – обмін претензіями й образливими словами, демонстрація неприязні (57 %), а іноді просто дуже мирно у спробах дружелюбно та спокійно вирішити конфліктну ситуацію (13 %). У десятій частині компаній конфлікт – це феєрверк емоцій, скандали, сварки та бурхливі з'ясування стосунків. А ще майже п'ята частина опитаних живе в стані постійного конфлікту з періодичними спалахами і з'ясуванням стосунків.

Яким би не був конфлікт до рукоприкладства доходить вкрай рідко. 87 % респондентів говорять про те, що не дозволяють собі застосування фізичної сили в конфліктній ситуації. 9 % можуть вдарити, але тільки у відповідь. Ще 3 % можуть полізти з кулаками, якщо дуже сильно їх вивести, а 1 % правдиво говорять про те, що вони забіяки і з ними краще не зв'язуватися.

Незважаючи на те, що конфліктують на роботі всі або майже всі, звинувачувати себе у конфлікті ніхто не поспішає. Лише половина опитаних чесно зізналися, що призвели до конфлікту, інші або тільки захищалися, або взагалі ніколи не беруть участь у конфліктах.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua. В опитуванні взяло участь 1132 респонденти з різних регіонів України.

Читайте також: Українці мріють про гнучкий графік роботи, часті відрядження і власний бізнес

98