Чотири громадські приймальні депутатів розпорядилися мільйонами гривень з бюджету Києва

23 Жовтня 2015, 20:42

Чотири громадські організації, які зареєстровані у якості приймалень депутатів столичної міськради стали розпорядниками понад 1 млн грн з київського бюджету. Про це йдеться у матеріалі «Агітація за рахунок виборців» на сайті Тиждень.ua.

Виділення таких коштів стало можливим завдяки ухваленню «Програми вирішення Київським міським головою та депутатами Київради соціально-економічних проблем, виконанняпередвиборних програм, доручень виборців», на яку виділено 60 млн грн цьогоріч. Розпорядниками цих коштів є громадські приймальні депутатів.

«Найбагатшими» у переліку громадських організацій зазвичай є загальнопартійні. Наприклад, усі депутати фракції «Самопоміч» направляють гроші у «Представництво ГО «Об’єднання «Самопоміч у м. Києві», яка таким чином отримала понад 2 млн 380 тис. грн станом на 8 жовтня. Депутати від «Свободи» переказували кошти у ГО «Сокіл Свободи» – понад 2 млн 9 тис. грн (виключенням серед них став депутат Святослав Кутняк, який зареєстрував як приймальню ГО «Екостолиця» і направив туди 367 224,63 грн). «Радикали» Ляшка акумулювали гроші у ГО «Ресурсний центр ініціатив громади» – понад 1 млн 258 тис. грн», – йдеться у тексті матеріалу.

Четвертим найбільшим розпорядником стала ГО «Школа боротьби», яка отримала на рахунки  понад 1 млн 332 тис. грн.

«Ця організація об’єднує чотирьох депутатів, які обралися від партії УДАР. Проте наразі двоє з них – Андрій Березовський та Юлія Лимар представляють фракцію «Єдність», від якої також балотуються на місцевих виборах. Інші двоє –  Віталій Даниленко та Олексій Панчук залишилися у команді Кличка. Однак «Школа боротьби» – насправді старіша організація, ніж нинішній склад Київради. Журналісти встановили, що свого часу її діяльністю опікувався інший вже екс-депутат Київради, а нині нардеп Олесь Довгий», – пишуть автори.

Як повідомлялося, загалом, станом на 8 жовтня громадським приймальням депутатів уже перерахували 41 млн 301 тис. грн. З цих коштів 43,4% або 17 млн 932 тис. грн пішло на «надання матеріальної допомоги місцевим мешканцям», тобто персональну роздачу грошей.

Нагадаємо, у Комітеті виборців України заявили, що вказана «Програма…» має ознаки підкупу виборців та закликали владу міста скасувати її.