Відразу чотири арабські країни розірвали дипломатичні відносини з Катаром, звинувачуючи Доку у підтримці терористів та екстремістів в арабських країнах.
Вранці в понеділок, 5 червня, Бахрейн розірвав дипломатичні зв'язки з Катаром, звинувативши сусідню державу у втручанні в свою внутрішню політику. Бахрейн закриє транспортне, морське і повітряне сполучення з Катаром протягом 24 годин, а громадянам цієї країни дали 14 днів на те, щоб покинути Бахрейн. Крім того, всім дипломати Катару протягом 48 годин мають повернутися на батьківщину.
Катар також звинувачують в ескалації напруженості в ЗМІ і фінансуванні збройних терористичних угруповань, що може загрожувати безпеці Бахрейну. Слідом за Бахрейном дипломатичні відносини з Катаром розірвала і Саудівська Аравія, яка вживає таких самих заход щодо Катару, як і Бахрейн. До них приєднався Єгипет, а згодом і Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ).
Громадянам Катару заборонений в'їзд у ці чотири країни, а також транзит через них. Країни також заборонили своїм громадян в'їзд на територію Катару.
Ісламська військова коаліція (яка складається з Єгипета, Бахрейна, ОАЕ та інштх країн) під проводом Саудівської Аравії припинила участь Катару в операції проти «Ісламської держави». Катар звинувачують в підтримці ІД і угруповання «Аль-Каїда».
Рішення арабських країн було ухвалено після оприлюднення наприкінці травня промови еміра Катару про підтримку нормальних відносин з Іраном, що викликало критику на саміті країн Перської затоки. Пізніше Доха заявила, що публікацію зробили хакери.
У Катарі базуються близько 10 тисяч солдатів США. Невідомо, чи зачепить їх дипломатичний скандал. Держсекретар США Рекс Тіллерсон уже закликав країни Перської затоки до подолання протиріч і збереження єдності.
На тлі новин з Перської затоки нафта марки Brent на азійських ринках здорожчала на 0,5 відсотка до 50,18 долара США.
Нагадаємо, раніше розгорівся дипломатичний скандал між Туреччиною з одного боку і Нідерландами та Німеччиною з іншого.