«Чорт забирай, вони стійкі». Як світові політики відреагували на вибори у Німеччині

Політика
28 Вересня 2021, 21:00

У неділю, 26 вересня, в Німеччині завершилися вибори, які дуже повпливають на країну. Адже перед тим протягом 16 років Німеччину очолювала Ангела Меркель. Цього разу вибори принесли перемогу Соціал-демократичноій партії Німечинни, яку очолює Олаф Шольц.

Перемога СПДН

За СДП німці віддали 25.7% голосів, Блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (партія канцлерки Ангели Меркель) посів друге місце з 18,9%. Це найнижчий результат за всю історію для блоку.

Третє місце отримала партія "Зелені" з 14,8%, на четвертому – Вільна демократична партія з 11,5%, а "Альтернатива для Німеччини" (націоналістична та право-популістська політсила)  стала п'ятою з 10,3%.

Результати виборів у Німеччині: хто переміг на виборах 2021 - 24 Канал

 

Варто зазначити, що у виборчому окрузі, де протягом останніх 30 років перемагала чинна канцлерка Німеччини Ангела Меркель, вибори у неділю виграла 27-річна членкиня Соціал-демократичної партії (СДПН) Анна Кассауцкі.

The Guardian підкреслює, що її перемога "є найяскравішою демонстрацією зміни поколінь, що лежить в основі всенародного голосування у неділю".

З того часу, як був створений округ Передня Померанія-Рюген – Передня Померанія-Грайфсвальд після об’єднання Німеччини в 1990 році, там вигравала Ангела Меркель, яка на цих виборах не балотувалася.Анна Кассауцкі з СДПН виграла в окрузі з результатом 24,3% проти 20,4% голосів, відданих за її суперника від блоку Ангели Меркель ХДС/ХСС, податкового аудитора Георга Гюнтера. 

Читайте також: Доба Меркель у європейській і німецькій економіці

 

США 

Президент США Джо Байден прокоментував результати виборів до німецького Бундестагу, на яких перемогу здобула Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН).

Як повідомляє німецьке видання RND, Байден назвав партію соціал-демократів «стійкою».

Спочатку Байден сказав, що ще не бачив результатів. Коли йому після цього розповіли, що СДПН має невелику перевагу, то президент США відповів: «Чорт забирай, вони стійкі».

 

Франція

Міністр європейських справ Франції Клемент Бон привітав  результати виборів Німеччини в першій офіційній реакції Парижа на опитування, вітаючи позиції проєвропейського ЄС від СДПН, Зелених та ФРП. Про це повідомляє телеканал France 2

"Ось країна, наш близький сусід, яка надає велику цінність поміркованості, стабільності та безперервності", -заявив Бон.

"Я думаю, що неофіційно переговори між німецькими політичними партіями та нами повинні початися прямо зараз, щоб ми познайомилися", – додав він.

"Я б сказав, що на певному рівні німці проголосували за Ангелу Меркель", – сказав Бон, зазначивши, що і Шольц, і його суперник -християнин -демократ Армін Лашет представили себе в кампанії справжнім спадкоємцем канцлера.

Іспанія

Прем'єр-міністр соціалістів Іспанії Педро Санчес очікує на зміцнення зв'язків між Мадридом і Берліном під керівництвом СДП.Про це він написав у своєму Твітері.

"Іспанія та Німеччина вже були дуже єдині у нашому європеїзмі, і тепер у нас є можливість бути єдиними у кольорі та напрямку наших урядів", -заявив Санчес під час виступу в місті Сантандер на півночі країни.

Раніше Санчес раніше написав у Твіттері, що Мадрид і Берлін будуть продовжувати працювати разом для "сильнішої Європи" та "справедливого та зеленого відновлення" від пандемії COVID-19 після перемоги СДП.

 

Європейський союз

Президент Європейського парламенту Девід Сассолі, який також є членом лівоцентристського політичного альянсу в асамблеї ЄС, привітав Шольца.

"Після цієї історичної кризи немає часу втрачати: Європі потрібен сильний і надійний партнер у Берліні, щоб продовжити нашу спільну роботу щодо соціального та зеленого відновлення",-написав він у своєму твіттері, посилаючись на пандемію COVID-19.

Росія

Росія заявила, що сподівається на «безперервність» у відносинах з Німеччиною.

За словами прессекретаря Кремля Дмітрія Пєскова, незважаючи на розбіжності між Москвою та Берліном, їхні країни об’єднує розуміння того, що проблеми можна і потрібно вирішувати лише шляхом діалогу».

Читайте також: «Північний потік-2» на штучному диханні

Президент Росії Володимир Путін та Меркель підтримували хороші відносини, хоч мали різні бачення щодо деяких питань, включаючи війну в Сирії та ймовірну причетність Москви до отруєння кремлівського критика Алєксєя Навального.

Варто додати, що Росія та Німеччина є важливими торговельними партнерами і працювали разом над завершенням газопроводу "Північний потік -2" всупереч запереченням союзників Німеччини на сході ЄС та НАТО, таких як Польща, країни Балтії та США, які стверджують, що це надає Москві занадто великий контроль над енергопостачанням Європи. 

У свою чергу Шольц заявив, що Москва пообіцяла, що газопровід не буде служити енергетичною зброєю.

За словами німецького політика, Москва гарантувала, що "Україна залишатиметься транзитною країною, і що ми гарантуватимемо, що Росія не поставить під загрозу постачання газу до певних країн Східної Європи".