Чорновіл: свідки у справі про загибель батька влаштували “тихий саботаж”

Акценти
30 Серпня 2013, 14:39

«Наразі справа зупинилась на допиті близько 39 свідків, яких подала потерпіла сторона. З них частина вже допитана, а інші свідки, серед яких є ключові – зокрема слідчі, які раніше вели справу батька, а також люди, пов’язані з так званою касетою Марчука – вже півроку не з’являються до суду. А без їхнього допиту неможливо завершити справу. Почалося щось на зразок "тихого саботажу", – заявив Чорновіл. 

За його словами, хоча суддя надсилає перед кожним із засідань повістки усім свідкам, проте на засідання вже традиційно з’являється один свідок із 17.  

«До більшості цих свідків була передана вимога суду про приведення їх у примусовому порядку міліцією. Однак міліція, як ми бачимо, не зацікавлена у подальшому розслідуванні цієї справи: вона тупо-примітивно блокує подальше засідання і не виконує вимоги судді про примусове приведення свідків. За увесь час примусово привели лише одного свідка, та й то він був відсутній попередні рази з технічних причин», – зазначив екс-депутат.

Чорновіл повідомив, що на засідання суду 29 серпня з’явився лише один свідок із 17 викликаних – колишній начальник ДАІ Переяславського району Костянтин Бриль, якого підозрюють у вилученні журналу реєстрації машин, які проїжджали через Хмельницький пост ДАІ. Зокрема, за словами екс-депутата, факт вилучення журналу встановила СБУ.

«Також було встановлено, що за батьковою автівкою стежили машини. І тоді в нічний час ДАІ обов’язково реєструвало дані про кожну без винятку машину у спеціальний журнал, а потім ці дані деякий час зберігалися. СБУ встановило, що Бриль вилучив за вказівкою вищого керівництва Міністерства внутрішніх справ цей журнал і передав невстановленій особі. При досудовому слідстві Бриль від цього відмовлявся, це ж саме він повторив на вчорашньому засіданні, але його покази викликають сумніви», – зазначив Чорновіл.

За його словами, сьогодні суд виніс три рішення у справі  В'ячеслава Чорновола. Перше – доручення щодо всіх свідків, які ще не з’явилися, «встановити місце перебування і забезпечити примусовий привід свідків силами міліціями, а покласти виконання цього судового припису на міністра внутрішніх справ і на голову СБУ».

«Тобто це вперше досить серйозно й жорстко покладено пряму відповідальність за примусовий привід свідків до суду на перших осіб», – відзначив Чорновіл.

Другим рішенням суд зобов’язав прокуратуру проконтролювати виконання цього доручення.

Третє рішення стосується адміністративної відповідальності свідків за невиконання рішення суду, а прокуратурі доручено розглянути питання про можливу кримінальну відповідальність свідків.

«Можливо, тоді з’являться якісь свідки, і ми продовжимо, бо зараз справа почала пробуксовувати», – зазначив Чорновіл

Наступне засідання суду призначили на 24-24 вересня. 

Як відомо, лідер Народного руху В'ячеслав Чорновіл загинув в результаті автокатастрофи на трасі "Бориспіль – Золотоноша" 25 березня 1999 року. Автомобіль Toyota, в якому їхав політик, врізався у вантажівку КамАЗ.

22 березня 2011 року Генеральна прокуратура України передала на додаткове розслідування до столичного главку міліції кримінальну справу, порушену за фактом загибелі Чорновола.

При цьому головний фігурант кримінальної справи, водій КамАЗу Куделя стверджує, що інсценування ДТП, в якому загинув Чорновіл, не було.

Продовження розгляду справи відбудеться 28-29 серпня у Бориспільському міськрайонному суді.

94