Чорновіл: суд оголосить рішення у справі про загибель батька ближче до осені

Акценти
20 Лютого 2013, 12:30

«Все залежатиме від судді, але зважаючи на темпи, якими розглядається справа, кінцеве рішення буде очевидно вкінці літа – на початку осені», – заявив він в коментарі Тиждень.ua.

За його словами, наразі Бориспільський міськрайонний суд оголосив перерву у засіданні до 26 лютого.

«Суддя оголосив перерву на місяць для того, щоб подати запит в Міністерство внутрішніх справ з двох питань: перше – стосовно невиконання попередньої вимоги суду про знаходження місцеперебування одного зі свідків Бабенка (колишній співробітник КДБ СРСР В’ячеслав Бабенко – Ред.), стверджував і подавав відповідні заяви про те, що готувався замах на В’ячеслава Чорновола і є серозні підстави, що щось ця людина могла знати щось важливе. І другий – встановити місцеперебування, адреси тих свідків, про виступ яких ми клопочемо під час засідання», – повідомив Чорновіл.

Він також прогнозує два варіанти рішення суду:

«Перший варіант рішення – суд визнає, що це – звичайна дорожньо-транспортна пригода, засудить Куделю (головний фігурант справи водій КамАЗу Володимир Куделя – Ред.) за вчинення цього злочину і одразу ж попрощається з ним, оскільки термін давності вже давно минув. І другий варіант, на якому ми наполягаємо, – визнати, що це не була звичайна аварія, що методами судового слідства дослідити справу неможливо і повернути її як нерозслідувану назад до Генпрокуратури, щоб вона провела нове повторне слідство з цього приводу».

Водночас син Чорновола не вважає, що відбувається затягування розгляду справи.

«Затягування як такого не відбувається. Судові засідання просто проводяться з великими перервами. Очевидно для судді це – не ключова справа, Броварський суд розглядає чимало справ стосовно контрабанди, а тому дуже часто засідання переносяться через співпадіння розгляду кількох справ. Але назвати це спеціальним затягуванням справи я не можу», – додав він.

Нагадаємо, В’ячеслав Чорновіл трагічно загинув внаслідок автокатастрофи на трасі Бориспіль – Золотоноша 25 березня 1999 року.

22 березня 2011 року Генеральна прокуратура України передала на додаткове розслідування до столичного главку міліції кримінальну справу, порушену за фактом загибелі Чорновола.

При цьому головний фігурант кримінальної справи, водій КамАЗу Куделя стверджує, що інсценування ДТП, в якому загинув Чорновіл, не було.

90