Чорновіл: Опозиціонери “тупо здали голосування” мовного законопроекту

5 Червня 2012, 23:45

За словами політика,  голосування в першому читанні за законопроект про мову було вигідне всім політичним силам.

"Тупо здали це голосування, воно всім вигідне. І опозиціонерам політично воно вигідне, і владі. Вони нічого не прогавили, в них так все і було задумано. Вони збиралися тихенько все це допустити, щоб все так і відбулося. Там подвійне дно. Зараз будуть показувати, як «регіонали»пруть, як Україну зраджують. Який тиск, Україну русифікують, голосуйте за нас. До цього відчуття загрози було менше, а зараз дивіться – це реальна загроза, хто ж, крім нас, може протистояти цьому. Хоча вони й не дуже протистоять. Про Яценюка "регіонали" кажуть, що "він договороспособний", – сказав Чорновіл.

За його словами, зараз важко сказати, чи проголосують за законопроект у другому читанні. Чорновіл вважає, що є вигідним затягування голосування до осені та використання його у передвиборній кампанії.  

Також Чорновіл зазначив, що опозиція легко могла протистояти голосуванню.

"У принципі, протистояти цьому голосуванню можна було. У сусідньому секторі з опозицією, у тій глухій кутовій ложі десь 18 карточок, які належать позафракційним депутатам чи тим, які взагалі не ходять до Ради. Там можна було заблокувати і не дати можливості проголосувати. Плюс теж на стику бютівського сектора – два десятки колишніх бютівців та їхні карточки. Це позафракційні, які те ж зараз не ходять на засідання. На них було накинуто кілька "регіоналів", які натискали кнопки, граючи, як на фортепіано. Там спокійно можна було повисмиктувати ці карточки. Але вони домовилися і відверто продали цей закон", – зауважив нардеп.

Читайте також: Закон про мови: кількасекунде голосування, яке опозиція «не помітила»

Як повідомлялось, 5 червня Верховна Рада у першому читані прийняла законопроект, який передбачає офіційне використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади за проживання щонайменше 10% носіїв на територіях, на яких розповсюджено цю мову.

Проект підтримали 187 депутатів від Партії регіонів, 2 – від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона", 12 – позафракційних, 25 – від фракції Комуністичної партії, 2 – від фракції Народної партії та 6 – від "Реформ заради майбутнього".

Після прийняття документу об'єднана опозиція оголосила безстрокову акцію протесту з наметами.

Під стінами парламенту відбулися мітинги противників і прихильників цього законопроекту. Серед мітингувальників сталися сутички. Противники цього законопроекту прорвали кордони міліції біля Маріїнського парку. Силовики застосували сльозогінний газ.