Чорновіл: опозиціонерів, яких не оберуть до парламенту посадять у тюрму

10 Травня 2012, 16:48

За його словами, "на тих представників опозиції, що йдуть по мажоритарних округах і яких неможливо "підчепити" на "гачок" після виборів, уже є готові кримінальні справи. "Наприклад, мій колега по парламентському Комітету закордонних справ Андрій Парубій. У разі, якщо він не обереться до Верховної Ради, його автоматично посадять. Бо проти нього порушено кримінальну справу за спротив ратифікації Харківських угод", – зазначив народний депутат.

За його словами, Парубій дійсно може стати одним із перших справжніх політв’язнів, якщо не переможе на виборах. Він також відзначив, що сьогодні владою робиться все можливе, щоб у мажоритарних округах до парламенту йшли люди, які стовідсотково  перейдуть у більшість до Партії регіонів. "На округах зараз зроблять усе можливе, щоб від опозиції провести своїх людей або дуже добре контрольованих бізнесменів", – зазначив він.

Тому, за словами депутата, помилкою опозиції буде висування бізнесменів по округах. "Після виборів усіх цих бізнесменів від опозиції "підчеплять" й усі вони будуть на "гачку", – переконаний він. Також, за словами депутата, одним із головних завдань влади, яке вона сьогодні активно реалізує, є наповнення списків опозиції людьми, які перейдуть після виборів у Партію регіонів.

За прогнозами Чорновола, таких людей у списку опозиції може бути 30-40 осіб. "У списку опозиції може бути 30-40 чоловік, які стопроцентно перейдуть у Партію регіонів", – зазначив він.

Нагадаємо, 27 квітня 2010 року у Верховній Раді під час розгляду питання про ратифікацію угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту РФ на території України у сесійній залі відбулися сутички між депутатами, а також застосовані димові шашки, у президію, де перебував спікер Володимир Литвин, кидали яйця.

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом хуліганства, вчиненого групою окремих народних депутатів (ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу України). Під час розслідування цієї справи Прокуратура порушила кримінальну справу щодо народних депутатів Юрія Гримчака та Андрія Парубія за фактом незаконного впливу на голову Верховної Ради і народних депутатів з метою перешкодити виконанню ними службових обов`язків, здійсненого особою з використанням свого службового становища, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 344 Кримінального кодексу України).

Як повідомлялося раніше, сам Тарас Чорновіл збирається брати участь у парламентських виборах, балотуючись у мажоритарному окрузі в Києві.