Чорновіл: Януковичу добре пояснили наслідки провокацій у Львові

23 Червня 2011, 10:31

«А відмінність між 9 травня і 22 червня тільки одна єдина: тому що провокатори – ті, які наділені владою, цей раз дістали «по руках» і більше провокаціями не займалися. 9 травня основну провокаційну роль, на превеликий жаль, виконало Міністерство внутрішніх справ. А 22 червня, очевидно, відмінність в тому, що Януковичу добре пояснили, що та провокація, яка була 9 травня, зіграла проти нього, і, очевидно, була спрямована проти нього. Я думаю, що Могильов і деякі інші люди, які робили всі ті речі 9 травня, добре дістали «по руках». Так само, як і губернатори, які готували і споряджали ті провокаційні групи, які висилали до Львова», – заявив Чорновіл.

Нагадаємо, міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що сутичок у Львові у День пам’яті 22 червні вдалось уникнути тому, що на цей раз у місті не було провокаторів, і львів’яни мали можливість спокійно віддати шану загиблим під час війни.

Однак у Луцьку під час поминальної панахиди за жертвами війни четверо комуністів тримали в руках червоні прапори. Разом з тим, у Львові кілька молодих людей з площі біля Монументу Слави воїнам-визволителям на вулиці Стрийській запустили повітряну кулю, до якої прикріплений червоний прапор.

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов повідомив, що Міністерство внутрішніх справ очікує провокацій у Львові в середу. 

Львів вирішив провести 22 червня молебень за жертвами комуністичних репресій у Галичині 1939-1941 років.

Як відомо, 9 травня у Львові виникла бійка між прихильниками партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода» і людьми з георгіївськими стрічками.