Чорновіл: якби у влади був розум, то Тимошенко зараз сперечалася б з Ляшком, хто головніший

20 Червня 2012, 22:08

«У мене таке відчуття, що Янукович самоусунувся від реальних подій. Казати йому, що він робить помилки, ніхто не ризикує. Є така історія: коли хтось підходить до його приймальні, впевнено знає, що хоче сказати. Але по дорозі до дверей йому чітко пояснюють, що президент хоче почути. Тому людина входить до кабінету із думкою Віктора Федоровича або тих, хто його оточує», – пояснив Чорновіл.

Він вважає, що подібна заява Януковича спричинена появою у слідства якихось нових фактів.

«Ми спостерігаємо клінічну та політичну самоізоляцію. Янукович впевнений в тому, що мудрий, розумний, все робить правильно. Однак у нього немає розуміння того, що існує презумпція невинуватості. А в деталі він не вдається. У заступника генпрокурора Рената Кузьміна є до нього доступ. Коли він приходить доповідати Януковичу, говорить, що той хоче почути, а не всі деталі, які є насправді. Зокрема те, що Тимошенко у справі Щербаня розглядається не як співучасник, а як потенційний свідок», – розповів політик.

Він не виключає, що заступник генпрокурора Ренат Кузьмін втягує Януковича у цю гру, оскільки розуміє, що для нього дороги назад вже немає.

«Він (Кузьмін – Ред.) давно мітить на крісло генпрокурора. Прекрасно розуміє, що дороги назад немає. Були ситуації, коли він ще при Ющенку намагався пограти проти «регіоналів». Пізніше зорієнтувався. Тепер демонструє лояльність до ПР. Але зайшов так далеко, що у разі того, що Янукович десь поступиться перед Заходом і піде на проведення чесного розвитку подій в країні – відійде від влади, Кузьміну вибачення не буде. Після певної межі наступає особисте, тобто фактор помсти. Тому для нього і краще зараз втягувати Віктора Федоровича у безпрецедентні дії, які не дадуть можливість Януковичу відійти як Кучмі, Кравчуку чи Ющенку. Вони знали, що їх не посадять – отримали гарантії», – переконаний Чорновіл.

Він переконаний, що Тимошенко причетна до грубих фінансових афер та розкрадань, втім влада повелася з нею нерозумно.

«Якби в них «на верху» була хоч крапля розуму, то, по-перше, її б не садили. По-друге, всі ці справи детально розслідували. Вона б з ранку до ночі сиділа у прокуратурі, але залишалася на свободі. По справах давали б витік інформації – про офшорні рахунки та не сплату податків. Тимошенко поступово дійшла б до того, що не з Яценюком і Тягнибоком сперечалася, хто головний в опозиції, а з Ляшком би доводила, хто важливіший. Тоді до кінця минулого року ми б мали маргінальну старіючу жіночку, яку усім було б шкода, але за неї не проголосували б навіть її однопартійці», – впевнений народний депутат.

Як повідомлялось, у Європарламенті побачили в інтерв’ю Януковича агентству Bloomberg про причетність колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до вбивства депутата Євгена Щербаня певну небезпеку, яка свідчить що президент України «вийшов за межі свого мандата».

Нагадаємо, у зв'язку із цією заявою Януковича Тимошенко має намір звернутися з позовом у суди інших країн.