Чорногорія продовжила санкції проти окупованого Криму

20 Грудня 2015, 13:44

Уряд Чорногорії подовжив обмежувальні заходи, встановлені рішенням Ради ЄС, згідно з якими забороняється імпорт і експорт до окупованого Росією Криму і Севастополя. Про це йдеться в постанові, опублікованій на сайті уряду Чорногорії.

Згідно з документом, «забороняється ввезення до Чорногорії товарів з Криму або Севастополя», а також «забороняється пряме або непряме фінансування або надання фінансової допомоги, страхування і перестрахування, пов'язаних із ввезенням товарів походженням з Криму або Севастополя».

Наголошується, що ці обмеження не поширюються на кримські товари, які отримали сертифікати та підтвердження походження від української влади.

Чорногорським громадянам також заборонено придбання нерухомості в Криму і Севастополі і цінних паперів, що мають відношення до регіону.

«Забороняється продаж, поставка, передача або експорт товарів і технологій від громадян Чорногорії, з нашої території або з використанням суден або літаків під прапором Чорногорії», – йдеться в документі. Круїзним суднам також заборонено заходити в порти і гавані Криму.

Ці заходи набудуть чинності після того, як постанова буде опублікована в Офіційному віснику Чорногорії. Обмеження будуть застосовувані до 23 червня 2016 року.

Раніше, в 2014 році, Чорногорія приєдналася до санкцій ЄС проти Росії, хоча не є членом ЄС, а тільки кандидатом на вступ.