21 травня він прийняв у Цетіньє президента Австрії Хайнца Фішера, після чого відповів на питання журналістів, одне з яких стосувалося проблеми введення Чорногорією обмежувальних заходів відносно Росії. ЄС у зв'язку з анексією Криму і Севастополя Росією навесні заборонив в'їзд ряду громадян РФ і України і заморозив їхні рахунки.
За словами Вуяновича, Чорногорія погодилася з рішенням Ради ЄС щодо Росії, бо вважає, що їй, як країні – кандидату необхідно розділяти позиції у зовнішній політиці Євросоюзу та НАТО.
"Якби ми цього не зробили , якби ми були байдужі до цих рішень, то безперечно, що наш шлях до ЄС сповільнилося б, і була б виключена можливість запрошення в НАТО в Уельсі", – сказав чорногорський президент.
Як відомо, у Південному Уельсі на початку вересня пройде наступний саміт НАТО, на якому, як очікує чорногорська влада, країну запросять вступити в альянс.
Нагадаємо, 12 травня вступили в силу доповнення до списку санкцій ЄС. У список санкції внесли імена ще 13-ти осіб з Росії і Криму , а також двох компаній у Криму, націоналізованих Росією після анексії півострова.
Раніше санкції ЄС діяли за 48 громадянам Росії і України. Їм заборонено в'їзд на територію країн Євросоюзу, також заморожені їхні фінансові активи.