Чорногорія оголосила віце-прем’єра РФ Рогозіна персоною нон-ґрата

11 Лютого 2016, 15:12

Чорногорія заборонила віце-прем’єру РФ Дмітрію Рогозіну в’їзд на територію країни. Про це повідомляє ABC News у четвер, 11 лютого із посиланням на чорногорське МЗС.

Країна стикається з сильним тиском зі сторони Кремля через намір стати членом НАТО.

У Міністерстві закордонних справ Чорногорії заявили, що Рогозін є одним із 50 російських політиків та представників бізнесу, перебування яких на території країни заборонене. Чорногорія, яка прагне вступити до Європейського союзу та НАТО, підтримала західні санкції проти Москви за її агресію проти України.

Рогозін, близький союзник президента Росії Владіміра Путіна, нещодавно пригрозив, що  Чорногорія пожалкує за вступ до Північноатлантичного альянсу, який надіслав країні запрошення в грудні 2015 року. Рогозіна раніше запрошували в Чорногорію на акції проросійських партій, які інсценували антиурядові та антинатовські демонстрації, які часом набували насильницьких форм.

Як повідомлялося, ​у грудні минулого року члени НАТО запросили Чорногорію стати 29-м членом Північноатлантичного альянсу.  МЗС РФ назвало це рішення конфронтаційним кроком, який змушує Москву до відповідної реакції.