Чорнобильці з’їжджаються у Донецьк на масову акцію протесту

30 Вересня 2011, 13:10

За даними штабу протестуючих, зустріч призначена на 15:00. Чорнобильці сподіваються, що глава області донесе до народних депутатів, які сьогодні перебувають в Донецьку, вимоги протестувальників.

«Народні депутати приїдуть сьогодні в область обговорювати бюджет. Ми хочемо, щоб вони почули про наші проблеми і наші вимоги», – кажуть учасники акції.

Приїхавши на акцію з інших міст люди збирають гроші – по 5-10 гривень і «хто скільки може» – щоб підтримати тих, хто цілодобово перебувають в наметовому містечку під будівлею управління Пенсійного фонду в Донецькій області.

«Нас ніхто не фінансує, немає ніякої політичної складової. Ми просто боремося за себе», – підкреслюють чорнобильці.

Усього в Донецьку чорнобильці встановили 20 наметів.

Нагадаємо, чорнобильці вимагають відкликання законопроекту № 9127 «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», який значно скорочує розміри соціальних виплат і пенсій учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, воїнам-інтернаціоналістам і тощо.

У четвер, 29 вересня, під будівлею управління Пенсійного фонду в Донецькій області станом на 9:00 зібралося 142 учасника акції протесту.

Як повідомлялось, 27 вересня у Донецьку відбувся мітинг проти пенсійної реформи та скорочення пільг 16 категорій громадян.

Останнім часом в різних містах України відбуваються акції протесту проти скасування пільг. 28 вересня проти скасування пільг мітингували близько 2 тисяч людей у Полтаві, і 1 тисяча – у Запоріжжі.

20 вересня мітинг під стінами парламенту переріс у сутички із правоохоронцями. Кількатисячний натовп намагався прорватися у приміщення Верховної Ради. Більшість мітингувальників складали ветерани-афганці та чорнобильці. Вони виступали проти ухвалення змін до законодавства, щозначно урізає їхні пільги.

Нагадаємо, штурм Верховної Ради тоді не на жарт перелякав частину депутатів. Кілька шокованих представників провладної більшості в кімнаті для куріння знімали з лацканів піджаків депутатські значки, а дехто замість того, щоб традиційно покинути будівлю через центральний вхід, втікали тунелем, що веде в будівлю комітетів через дорогу.

Читайте також: Лише початок