Голова донецького СЧУ Євген Стружко вручив ікону члену жюрі VII Міжнародного конкурсу балету імені Сержа Ліфаря директору балетної школи «Терада Балет Арт Віліц» Мечіко Терада.
Свого часу, після аварії на Чорнобильській АЕС, Мечіко-сан приїхала в Україну з балетними показами, не побоявшись наслідків трагедії.
Донеччани вірять, що подарована ікона повинна оберігати Японію, яка нині потерпає від біди, що й Україна 25 років тому.
«Це ікона, на якій зображений Господь наш Ісус Христос, Мати Божа, Архангел Михайло, живі і мертві ліквідатори чорнобильської катастрофи, – святиня. Ми хотіли б бути разом з постраждалими японцями, людьми які переживають цю трагедію – нам вона дуже близька. Тому ми передаємо цю святиню в один з православних японських храмів», – сказав Стружко.
Мечіко-сан назвала подарунок безцінним. «Велике вам дякує за теплі слова. Я прийму з вдячністю і передам», – сказала вона.
Як повідомлялось, Японія продовжує оговтуватися від руйнівного землетрусу магнітудою 9 балів, який відбувся 11 березняі викликав цунамі заввишки 10 метрів. Стихія спричинила аварію на АЕС «Фукусіма-1».
Станція, розташована в однойменній префектурі, залишилася без електропостачання, через що реактори перестали охолоджуватися. Згодом на «Фукусіма-1» були зафіксовані витоки радіації. Вміст радіоактивного йоду в морській воді на околицях АЕС перевищує норму в 4385 разів.
Довідка
Японська Автономна Православна Церква
1870 року заснована православна духовна місія в Японії. 30 березня 1880 року ієромонаха Миколу (Касаткіна) хіротонісано у єпископа Ревельского, вікарія Ризької єпархії, таким чином була заснована перша єпископська кафедра Японської Православної Церкви. 1906 року кафедра отримала найменування Токійська та Японська.
10 квітня 1970 р. Японська Церква томосом Патріарха Московського Алексія I (Сіманского) отримала автономію.
Управляється Предстоятелем і Синодом згідно зі Статутом Російської Православної Церкви. Складається з 3 єпархій: Східно-японської, Западно-японской, Токійської.
Предстоятель – митрополит Токійський і усієї Японії Данило (Нуширо). У 150 приходах служать 40 священнослужителів (30 священиків, 10 дияконів).
Видає японською мовою газету «Сейкио Дзихо» (Православний вісник).