Чому з’являється сухий кашель і чим він може бути небезпечний

22 Вересня 2020, 16:16

Існують так звані зовнішні причини, пов'язані з етіологією, що викликають сухий кашель, але не пов'язані з серйозними захворюваннями:

  • вплив патогенної мікрофлори бактерій, вірусів і грибків,
  • хімічний і термічний вплив на дихальні шляхи, що викликає опіки,
  • вплив токсичних речовин и тютюнового диму,
  • вдихання речовин, що викликають алергічні реакції,
  • збільшені лімфатичні вузли, щитовидна залоза та інші органи, що здавлюють трахею і бронхи,
  • пил та інші дрібні частинки, що потрапляють в організм в процесі дихання.

В більшості випадків сухий кашель виникає як симптом серйозних захворювань і хворобливих станів, супроводжує їх протягом тривалого часу. Серед найпоширеніших причин – запальні захворювання верхніх дихальних шляхів, збудниками яких є патогенні бактерії і віруси. Також факторами-«збудниками» може бути трахеїт, пневмонія, кашлюк, туберкульоз і багато інших патологій. Захворювання, через які починається сухий кашель, можуть досить часто призводити до серйозних ускладнень. Поступово він приймає все більш важкі форми, а загальний стан стає все гірше. Нерідко спостерігаються прояви так званого психогенного кашлю. Крім того, набрякла гортань здатна закрити дихальні шляхи, може початися смертельний напад задухи. Тому важливо своєчасно звернутися до лікаря, підібрати препарати при сухому кашлі: https://www.apteka24.ua/medikamenty/respiratornaja-sistema/preparaty-pri-sukhom-kashle/ і усунути його причини.

 

Що робити при сухому кашлі

Лікуванню недуги приділяється особлива увага, а для терапевтичних заходів використовується велика кількість різноманітних лікарських засобів. В першу чергу, приймають протикашльові засоби центральної дії. Вони блокують складний безумовний рефлекс на рівні головного мозку, можуть містити наркотичні та ненаркотичні активні речовини, відповідно, діяти більш агресивно або, навпаки, м'яко. Також в лікуванні допомагають препарати периферичної дії. Їх ефект досягається шляхом зниження чутливості нервових закінчень безпосередньо в слизовій дихальних шляхів.

Більшість лікарських препаратів випускаються у вигляді таблеток і сиропів, є чимало спеціальних розчинів для інгаляцій та полоскання. Крім медикаментозної терапії, не меншим успіхом користуються старовинні домашні способи. Це різні відвари, настої, гірчичники, компреси, які слід обговорити з лікарем. Вони здатні полегшити сухий кашель, перевести у вологий і стабілізувати дихання, усунути застійні явища. Застосовуючи перевірені методи в комплексі з методами традиційної медицини, можна швидше позбутися від сухого кашлю, зняти біль і усунути респіраторні симптоми.

читати ще