Одинадцять років поспіль учні щодня здобувають у школі нові знання. Гризти граніт науки не завжди вдається без труднощів. Проблеми виникають через велику кількість домашніх завдань та інші особливості навчального процесу. Триматися на плаву та отримувати гарні оцінки школярам допомагають ГДЗ Vshkole. Вони не тільки рятують від двійок, а й дозволяють перегнати шкільну програму або якісно підготуватися до олімпіади чи брейн-рингу.
Батьки та вчителі вважають, що списувати домашню роботу шкідливо та небезпечно. Найзатятіші скептики навіть розповсюджують міфи про масову деградацію дітей, спровоковану розв’язниками. Насправді ж, щоб уникнути шкоди й отримати неабияку користь, достатньо правильно використовувати збірники готових домашок.
Правила застосування ГДЗ
Звісно, якщо щодня бездумно списувати домашку зі всіх предметів, можна не тільки «потонути» в лінощах, а й втратити довіру педагогів. Краще підходити до використання допоміжних навчальних посібників грамотно — так, щоб ніхто навіть запідозрити не міг, що виконання домашки не обійшовся без сторонньої допомоги.
Важливо дотримуватися чотирьох правил:
- Застосовувати ГДЗ лише у разі потреби. Не варто відкривати розв’язник щоразу, коли ліньки робити домашні завдання. Краще трохи відпочити, щоб з’явилися сили на виконання вправ та розв’язування задач. ГДЗ — лише для безнадійних випадків.
- По можливості перевіряти, а не списувати. Решебники — чудовий інструмент для самоперевірки. Їх варто використовувати тоді, коли є сумніви щодо правильності самостійно отриманих розв’язків.
- Якщо списувати, то уважно і вдумливо. Механічне копіювання інформації — не найкращий підхід. Його недолік — у відсутності розвитку. Під час бездумного списування школяр не отримує нової інформації та не може заповнити прогалини у знаннях.
- Надавати перевагу перевіреним порталам з допоміжними посібниками. Не потрібно щоразу шукати новий портал з готовими домашками. Краще знайти один сайт зі зручним інтерфейсом та безплатним доступом і переконатися, що розв’язники на ньому якісні: без помилок та дефектів друку.
Користь готових домашніх завдань для учнів різних класів
Для першачків ГДЗ — справжній порятунок. Вони сприяють пришвидшенню адаптації до нового ритму життя та до вимог навчальної програми. Після дитячого садка дітям складно сприймати великі обсяги інформації та виконувати завдання самостійно, тому перші кілька місяців навчання не обходяться без рятівних розв’язників.
Учням 2-4 класів готові домашні завдання потрібні, щоб почувати себе впевнено. Вони виручають, коли батьки не можуть перевірити домашку через роботу або через відсутність знань з певного предмета (наприклад, французької мови або інформатики).
Перехід до основної (середньої) школи — черговий етап адаптації. Пристосовуватися до нових реалій важко, оскільки в 5 класі майже кожен предмет викладає окремий вчитель. Звідси — збільшення навантажень на учнів. Домашки стає ще більше, тож потребу п’ятикласників в ГДЗ можна навіть не пояснювати.
У 6, 7 та 8 класі з’являються нові навчальні дисципліни, серед яких:
- алгебра й геометрія,
- хімія і фізика,
- біологія і географія,
- історія та правознавство.
З кожного предмета задають усні та письмові домашні завдання. На них щодня доводиться витрачати кілька годин. Іноді часу не вистачає через додаткові заняття з репетиторами або гуртки. Щоб не відмовлятися від відпочинку, доцільно іноді списувати з розв’язників.
Причина для застосування допоміжних посібників у 9 класі — це підготовка до ДПА, а у 10 та 11 — до ЗНО.
Навіть якщо школяр не любить допоміжні посібники й надає перевагу самостійному виконанню домашки, він повинен знати, де можна знайти якісні розв’язники. Така «перестраховка» допоможе уникнути непередбачуваних проблем з ДЗ.