Чоловік судді у справі Тимошенко працює у Генпрокуратурі

13 Грудня 2011, 13:48

Відповідне клопотання захисник Тимошенко Олександр Плахотнюк зачитав після того, як суд відмовив у задоволенні клопотання про відвід головуючої Олени Сітайло.

Плахотнюк вимагає відводу суддів Олени Сітайло, Тетяни Фрич і Ольги Юрдиги у зв'язку з тим, що в захисту є сумніву про дотримання законної процедури визначення колегії суддів для розгляду цієї справи.

Плахотнюк зазначив, що спочатку в захисту була інформація про те, що цю справу мали розглядати інші судді.Він підкреслив, що в сторони захисту немає офіційних даних про те, яким чином було проведено заміну суддів.

Прокурор усвою чергу зазначив, що, на думку державного обвинувачення, на цей момент немає підстав для заяви відводу колегії суддів.

При цьому колишній захисник Тимошенко у цій справі Сергій Власенко заявив, що, за його інформацією, чоловік судді Фрич є начальником одного з управлінь Генеральної прокуратури, тому вона повинна взяти самовідвід, оскільки може бути зацікавлена в результаті справи.«Що ж таке відбувається? У нас що, сімейний підряд?», – запитав він

«Дуже дивно, що компютер двічі обрав Сітайло головуючою. Можливо цей комп’ютер називається Чернушенко (Голова Апеляційного суду міста Києва Антон Чернушенко – Ред.)», – додав Власенко.

За його словами, дві судді Людмила Осіпова і Оксана Павленко, яких днями поміняли, подали заявив про те, що вони хворі. «Навіть якщо ви мені покажете ці заяви, я не вірю у такі випадковості», – заявив Власенко.

Він зазначив, що навіть якщо по процедурі все чисто, ще є так званий моральний кодекс суду (2001), за яким суддя має відмовитися від ведення справи, якщо є найменший сумнів у її неупередженості.

«Захист був правий. Замість судді Кірєєва отримали трьох Кірєєвих з жіночими обличчями. Хід справи стає зрозумілим. Єдине питання: чи буде продовжутися суд без Тимошенко. Найближчим часом ми дізнаємося чи піде суд по бєспрєдєлу», – підсумував Власенко.

Стосовно тертьої судді Ольги Юрдига, Власенко зазначив, що про неї нічого невідомо. За його словами, єдина претензія до неї – те, що її призначили на справу Тимошенко за два дні до засідання і це викликає подив.

Як з’ясував Тиждень, Ольга Юргида раніше працювала у Тернополі. Її називають дуже жорсткою. Про її політичні погляди і симпатії нічого не відомо.

Зазначимо, Олена Сітайло, Тетяна Фрич, Ольга Юрдига були призначені суддями апеляційного суду міста Києва у березні 2011 року. Додамо, що попередній склад колегії суду у цій справі також був призначений у березні цього року.