Члени “нормандської четвірки” закликали припинити блокаду залізниці на Донбасі – Габріель

18 Лютого 2017, 17:39

Міністри закордонних справ країн нормандської четвірки закликають припинити блокаду залізничних та інших шляхів на Донбасі. Про це повідомив глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель у суботу, 18 лютого.

"Ми апелюємо до тих, хто блокує залізницю, – припинити блокаду, оскільки вона шкодить обом сторонам: як тим, хто експортує вугілля, так і тим, хто його приймає, щоб виробити електроенергію", – сказав він.

Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО і деякі нардепи, зокрема. Володимир Парасюк та Семен Семенченко, перекрили ділянку залізниці Луганськ – Попасна в рамках торгової блокади окупованих регіонів Донбасу. Внаслідок цих дій було заблоковано рух 12 поїздів із загальною кількістю 700 вагонів. Згодом стало відомо, що в районі міста Попасна Луганської області невідомі порізали рейки.

За даними Укрзалізниці за 9 лютого, збитки від блокування залізниці на Донбасі завдали Україні збитків на суму понад 40 млн грн.

Через наслідки блокади Антикризовий енергетичний штаб 13 лютого запропонував Кабінету міністрів України ввести режим надзвичайної ситуації в енергосистемі країни. Крім того, із відповідною ініціативою виступив міністр енергетики і вугільної промисловості Ігор Насалик. За його словами, перелік надзвичайних заходів, зокрема, буде включати мінімізацію використання ТЕС, що працюють на антрациті. У свою чергу, глава НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук повідомив, що на сьогодні запаси антрациту на складах ТЕС складають 842 тис. тонн, і цих запасів вистачить на 40 діб роботи.

Як повідомлялося, Дніпровський металургійний комбінат на межі закриття через блокаду залізниці. Комбінат напряму залежить від поставок коксу з Алчевська.