Член «Венеціанської комісії» Ставнійчук заперечує обговорення комісією нового законопроекту про судоустрій

7 Червня 2010, 14:02

Член Європейської комісії «За демократію через право» («Венеціанська комісія») від України Марина Ставнійчук заявляє, що комісія на своєму засіданні 4 червня не обговорювала й не оцінювала прийнятий у першому читанні законопроект «Про судоустрій і статус суддів».

Про це вона сказала на прес-конференції.

«Венеціанська комісія» 4 червня слухала винятково інформацію про перебіг судової реформи.

Ніяким чином «Венеціанська комісія» не обговорювала питання змісту внесеного Президентом (Віктором) Януковичем законопроекту про судоустрій «, – сказала Ставнійчук.

Вона зазначила, що раніше прес-служба депутата Верховної Ради від Партії регіонів Сергія Ківалова проанонсувала, що «Венеціанська комісія» на своєму засіданні розгляне 2 пропозиції щодо цього законопроекту.

Вона обвинуватила Ківалова в маніпулюванні інформацією.

Ставнійчук підкреслила, що «Венеціанська комісія» не надає політичних оцінок, а проводить винятково професійну експертизу законопроектів щодо офіційних звернень органів влади відповідної держави.

З огляду на те, що такого звернення від України не надходило, обговорення змісту законопроекту на засіданні комісії не проводилося.

Вона додала, що маніпулювання інформацією є неприпустимим і шкодить державі.

Як повідомляло агентство, Ківалов заявляв, що «Венеціанська комісія» висловила задоволення тим, що в законопроекті №6450 «Про судоустрій і статус суддів» передбачена рекомендація комісії про надання суддям більшості місць у складі Вищої ради юстиції.

Прес-служба депутата інформувала, що комісія має намір розглянути на засіданні 4 червня законопроект №6450 «Про судоустрій і статус суддів».

3 червня Рада прийняла в першому читанні проект нової редакції закону про судоустрій.

Цей законопроект передбачає надання Вищій раді юстиції права призначати й звільняти голів і заступників голови судів, створення Вищого спеціалізованого суду з цивільних і кримінальних справ, ліквідацію військових судів, а також обмеження кількості суддів Верховного Суду 20 суддями.