Член ЦВК просить врахувати “скасовані” судом голоси на окрузі Засухи

10 Листопада 2012, 21:22

"Давайте не ставати органом, що зневажає голосами людей", – закликала вона ЦВК.

"Було б мудро з боку Центральної виборчої комісії, якщо б зараз, перед тим, як встановлювати підсумки, ЦВК скасувала б цю постанову ОВК та врахувала б 30 тисяч голосів виборців, які вони віддали за різні політичні сили", – сказав представник ВО «Батьківщина» Руслан Князевич. 

"Дуже не хотілося б, щоб ці голоси не були враховані через психологічні комплекси однієї партії", – додала Усенко-Чорна, вказавши, що тоді показник Партії регіонів опуститься до 29%.

Крім того Усенко-Чорна нагадала про рішення Європейського суду з прав людини "Ковач проти України", яке було винесене через неврахування голосів на 4 дільницях.

Проте член ЦВК Михайло Охендовський закликав колег дотримуватися процедури встановлення результатів виборів.

Водночас голова ЦВК Володимир Шаповал висловив здивування, чому Усенко-Чорна не підготувала відповідну постанову.

Усенко-Чорна пояснила, що не написала постанову, бо членам ЦВК про встановлення результатів виборів стало відомо лише о 12 годині.

У зв’язку з цим у роботі ЦВК оголошено перерву на 10 хвилин, щоб визначитися щодо того, чи розглядати це питання.

Після перерви Шаповал повідомив, що члени ЦВК досягли домовленостей, але не повідомив, яких. І почав оголошувати результати виборів.

Нагадаємо, ОВК №94 визнала переможцем кандидата від Партії регіонів Тетяну Засуху з 41,8%голосів, а її суперник, представник «Батьківщини» Віктор Романюк отримав 39,81%.

Після врахування рішення Апеляційного суду, ОВК отримало підстави для визнання недійсним голосування по 28 дільницях, що становить близько 30 тисяч виборців.

94-й округ входить до п'яти округів, на яких Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори народних депутатів на основі постанови ЦВК про неможливість встановити достовірні результати виборів в 5 округах і пропонувала провести перевибори. Опозиція оскаржила рішення ЦВК у Вищому адміністративному суді.

Нагадаємо, 10 листопада Центральна виборча комісія оголосила офіційні результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі. Згідно остаточних даних, до Верховної Ради пройшли п'ять партій: Партія регіонів отримала 72 мандати, ВО "Батьківщина" – 62, УДАР – 34, Компартія – 32, ВО "Свобода" – 25.