Член президії Координаційної ради опозиції в Білорусі оголосив голодування

18 Вересня 2020, 17:23

Адвокату і члену президії Координаційної ради Максіму Знаку у п'ятницю, 18 вересня, висунули обвинувачення за ч.3 ст. 361 (Заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь) Кримінального кодексу. На знак незгоди з обвинуваченнями Знак оголосив голодування. Про це у п'ятницю, 18 вересня, повідомив захисник Знака Дмитро Лаєвський, передає TUT. BY.

 

"Обвинувачення, так само як і підозри, не конкретизоване, з нього не зрозуміло, які саме висловлювання Максіма розцінюються як спрямовані проти національної безпеки, і воно так само полягає в переслідуванні за висловлення думки. У зв'язку з незаконністю кримінального переслідування і довільністю взяття під варту адвокат Максим Знак 18 вересня, з моменту висунення обвинувачення, офіційно оголосив відмову від споживання їжі. Про це він повідомив письмово адміністрації СІЗО", – розповів Лаєвський.

 

За словами захисника, Знак дійшов висновку, що в Республіці Білорусь не працюють правові механізми захисту прав і свобод особистості, і в умовах СІЗО він не бачить інших способів боротьби, "з огляду на очевидність абсурдності того, що відбувається в частині обвинувачення в злочині за вільне висловлення громадянами власної думки".

 

Як повідомлялося, Європарламент визнав Координаційну раду опозиції представницьким органом білорусів.