Четверта область приєдналася до блокади російських фур

Акценти
13 Лютого 2016, 19:29

У Житомирській області активісти в суботу, 13 лютого, на пропускному пункті "Виступовичі", розташованому на українсько-білоруському кордоні, заблокували в'їзд в Україну російських вантажних автомобілів. Про це йдеться в повідомленні на сторінці громадської організації "Рух Автомайдан Житомир" в Facebook.

"Все нормально! 7 фур на цій стороні, 5 на тій. Ніхто нікуди не їде!", – сказано в повідомленні.

Координатор житомирського "Автомайдану" Валерій Арушанян заявив, що в Виступовичах з ранку знаходяться автомайданівці, активісти громадянського корпусу "Азов" і громадської організації "Атошник" – всього близько десятка людей. Після обіду до них приєдналася "Житомирська самооборона". Ввечері або вранці 14 лютого їх замінить інша група активістів.

"Розвертати їх (російські фури, – ред.) у зворотному напрямку не дуже виходить, тому що є певна процедура. Повинна бути формальна підстава для повернення цих автомобілів у Білорусь. Поки ми просто їх зупиняємо, вони стоять, з водіями порозумілися, опору ніякого немає. Розмовляли і з прикордонниками, попросили, щоб вони попереджали водіїв, які ще не перетнули кордон, відразу розвертатися і їхати назад, тому що з нашого боку буде принципове блокування. Зараз це питання вирішується на рівні митниці", – сказав Арушанян.

Нагадаємо, на Закарпатті, в районі Нижніх Воріт у четвер, 11 лютого, ввечері розпочалася акція з блокування російських фур. Згодом активісти у Волинській області підтримали блокаду російських вантажівок, до них приєдналася Львівщина.

Голова Закарпатської ОДА повідомив, що готує звернення в Кабмін, який "має висловити з цього приводу свою принципову позицію і оформити її у вигляді відповідних нормативно-правових актів".

90