Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко, якого фракція "Самопоміч" відкликала з міністерської посади, заявив, що відкликає свою заяву про відставку за певних умов.
"Я хочу публічно відкликати заяву про свою відставку", – сказав він на початку надзвичайного засідання Кабінету міністрів України в четвер у Києві.
Павленко назвав низку умов, за яких готовий це зробити. Він також сказав, що від єдності залежить успіх проведення реформ в Україні.
Крім того, відповідні заяви зробили міністр інформаційної політики Юрій Стець, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі та міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.
Також повідомляється, що міністри висунули низку умов, за яких вони готові продовжувати свою роботу в уряді.
"По-перше, я проти деструктивного тиску на процес здійснення реформ, як з боку фракцій, так і окремих депутатів. Друге – я буду наполягати на завершенні всіх розпочатих процесів в сфері дерегуляції, реформи продовольчої безпеки, земельної реформи, прозорої приватизації, оновлення кадрового потенціалу та подальшої боротьби як з російської економічної агресією, що виражається в ембарго, так і в продовженні нашої успішної євроінтеграції ", – заявив Павленко.
Пивоварським додав, що до попередніх принципів, які висловили його колеги, він хотів би додати необхідність дотримання ще двох умов: перше – справедливі зарплати для державних службовців, друге – перехід на нові прозорі умови держзакупівель, які треба закріпити законодавчо.
Стець під час свого виступу, в якому заявив про відкликання заяви про відставку, також назвав свої умови. Так, він наполягає на максимальній публічності представників влади.
"Акцентую увагу на тому, що всі державні органи влади повинні проводити свої засідання публічно, в прямому ефірі. Щомісяця представники всіх органів влади, в тому числі і ті, які сидять тут, повинні звітувати".
Також Стець вимагає, щоб "всі телефонні розмови, а також особисті зустрічі з представниками політичних сил, народними депутатами та представниками бізнес-структур фіксувалися в окремому журналі і на першу ж вимогу ЗМІ надавали (цю інформацію – ред.) в публічний доступ".
У свою чергу, Квіташвілі заявив, що готовий "боротися за майбутнє цієї країни" і зазначив, що під час його річного керівництва МОЗ України "не дали вкрасти за рахунок передачі закупівель міжнародним організаціям мільйони гривень".
"Я не хочу це кидати, я хочу, щоб Україна жила як нормальна, цивілізована європейська країна, щоб тут не крали, чи не заробляли на здоров'ї людей. І я приєднуюся до тих принципів, які вже озвучені і будуть озвучені ", – підкреслив він і закликав парламентську коаліцію нарешті ухвалити законопроекти з охорони здоров'я, які сім місяців перебувають у парламенті без розгляду.
Тим часом, очільник Мінекономіки Айварас Абромавичус не брав участі в засіданні уряду.
Нагадаємо, 3 лютого міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки та активну протидію реформам, ініційованим його командою. Міністр звинуватив народного депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка в блокуванні роботи МЕРТ. Разом з Абромавичусом у відставку подали більшість його заступників.