Чеську компанію VOP залучили до переобладнання “Дозор-Б” за стандартами НАТО

17 Грудня 2015, 18:24

Чеська держкомпанія VOP та Укроборонпром підписали меморандум про співпрацю, в рамках якої заплановано оснащення бронемашин «Дозор-Б» за стандартами НАТО. Про це повідомив заступник директора Укроборонпрому Артур Херувімов.

За його словами, меморандум підписали у четвер, 17 грудня, представники обох компаній на території Львівського бронетанкового заводу, який виробляє «Дозори».

«Мова йде про різницю в калібрах озброєння, в радіозв'язку та інших нюансах, в яких українське озброєння відрізняється від зброї країн НАТО. Також VOP допоможе в процесі сертифікації «Дозорів» у країнах Європи», – сказав Херувімов.

Він додав, що «Дозор-Б» пройшов державні випробування і прийнятий у серійне виробництво.

«Уже підписано перший контракт з Міноборони, і перша партія «Дозорів» надійде у війська навесні наступного року», – розповів він, але відмовився оприлюднити деталі контракту, пославшись на те, що ці відомості не підлягають розголошенню.

Він зазначив, що доведення бронетранспортерів під стандарти НАТО розраховане як для ЗСУ, так і для експортного ринку. За його словами, «Дозор-Б» у 2,5 рази дешевший закордонних аналогів і не поступається їм за якістю. У той же час потужності українського держконцерну дозволяють працювати і над замовленнями з-за кордону.

Наразі на Львівському бронетанковому заводі виготовляють більше десяти «Дозорів». За планами підприємства, в наступному році завод повинен наростити потужності, необхідні для випуску 50 машин на місяць.

Нагадаємо, цьогоріч Укроборонпром отримав закордонних контрактів на $1 млрд.