Червоний Хрест стверджує, що у Лівії почалася громадянська війна

11 Березня 2011, 09:13

Президент комітету Якоб Келленбергер назвав неприпустимим те, що співробітники Червоного хреста не мають доступу в багато районів країни, де проходять бойові дії.

Він підкреслив, що багато лівійці опинилися у блокаді і не можуть одержати гуманітарну допомогу протягом 24 днів – з початку конфлікту в країні.

Нагадаємо, масові акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у громадянську війну, тривають у Лівії з 15 лютого.  26 лютого Рада безпеки ООН ввела санкції проти режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі, заборонивши йому, членам його сім'ї і декільком учасникам виїжджати з країни.

28 лютого завершилася основна фаза евакуації українців з Лівії. Всього, за даними МЗС, було евакуйовано близько 400 громадян України. В Лівії залишилось близько 600 українців, які не хочуть повертатися в Україну.

Влада Лівії пропонує винагороду 500 тисяч динарів (близько $400 тисяч) за захоплення в полон колишнього міністра юстиції Мустафи Абдель-Джаліля, а нині лідера опозиції, повідомило 9 березня лівійське державне телебачення.

Міністр внутрішніх справ Італії Роберто Мароні в інтерв’ю італійським ЗМІ заявив, що військове втручання в події, що відбуваються в Лівії, може призвести до початку третьої світової війни.