Червоні прапори можуть узаконити і без підпису Януковича

12 Травня 2011, 10:33

«До речі, Президент не наклав вето на цей закон, вони розповідають, що він не підписав, але є юридична практика, якщо Президент не підписує закон, то він автоматично вступає в силу у випадку, коли не накладається вето. Мені не відомо, щоб пан Янукович наклав вето на цей закон. Тому він фактично з часом уже вступить в силу», – заявив Турчинов.

З іншого боку, представник Президента в парламенті Юрій Мірошниченко переконує, що даний законопроект перебуває на експертизі у Міністерстві юстиції, яка має визначити чи була повноважна Верховна Рада приймати таке рішення.

«Цей закон не вступив в силу, Президент його не підписав. Він знаходиться на експертизі у Міністерстві юстиції, і власне спеціалісти в конституційному праві мають визначити чи була повноважна Верховна Рада недержавну символіку рекомендувати для того, щоб вона була представлена на офіційних заходах», – заявив Мірошниченко.

Довідка Тижня.

Згідно зі ст. 94. Конституції України, закон підписує Голова Верховної Ради України і направляє його Президентові України.

«Президент України протягом п'ятнадцяти днів  після  отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно  оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду.

У разі якщо Президент України протягом встановленого строку не повернув  закон для повторного розгляду, закон вважається схваленим Президентом України і має бути підписаний та офіційно оприлюднений», – йдеться в Конституції.

Нагадаємо, 5 травня голова Верховної Ради України Володимир Литвин підписав закон про внесення змін до закону "Про увічнення Перемоги у Великій вітчизняній війні 1945-1945 рр" (стосовно порядку офіційного використання копій прапора Перемоги) і направив його на підпис президентові Віктору Януковичу.

Раніше Янукович заявляв про намір підписати цей закон.

21 квітня Рада встановила однією з форм увічнення Дня перемоги офіційне підняття 9 травня копій червоного прапора Перемоги на будинках поруч із державним прапором.

Нагадаємо також, що подібна ситуація була 2009 року за президента Віктора Ющенка. Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України" за підписом голови Верховної Ради Володимира Литвина набув чинності після терміну, визначеного для підпису президента.