Черновецький поклав свої обов’язки на Герегу і пішов у відпустку

12 Червня 2012, 13:20

Перед подачею у відставку Черновецький видав розпорядження № 74 від 31 травня, згідно з яким він іде у відпустку за погодженням з президентом Віктором Януковичем на 37 днів: з 5 червня по 12 липня. Даним розпорядженням Черновецький поклав виконання обов'язків міського голови на час своєї відпустки на Герегу.

Карпунцов нагадав, що на 12 липня призначено чергове засідання Київради, на якому планується розглянути заяву Черновецького від 1 червня про дострокове складання повноважень.

На думку депутата, таким чином, був "розіграний сценарій, щоб Герега мала законні підстави для підписання всіх рішень Київради, в тому числі що стосуються земельних і майнових питань, на період до 12 липня".

Карпунцов вважає, що Київрада прийме відставку Черновецького на засіданні 12 липня і після цього почнеться 15-денний термін для звернення до Верховної Ради про призначення дати дострокових виборів міського голови Києва.

Крім того, депутат вважає, що до літніх канікул Верховна Рада не прийме рішення про призначення дострокових виборів в Києві.

Карпунцов також упевнений, що Верховна Рада не призначить проведення дострокових виборів і разом з парламентськими виборами, тому що після літніх канікул вона почне роботу у вересні, а термін виборчої кампанії на місцевих виборах становить 60 днів.

Таким чином, дострокові вибори київського міського голови в нинішньому році вже не відбудуться і, швидше за все, Верховна Рада призначить їх на 2013 рік.

Нагадаємо, мер Києва Леонід Черновецького 1 червня написав заяву про відставку. Відповідна інформація була розміщена на його персональному сайті 2 червня.

Згідно із законодавством, повноваження Черновецького на посаді мера української столиці закінчуються 3 червня цього року. Дату виборів мера Києва призначає парламент.

Обов'язки міського голови виконує секретар Київради Галина Герега.