Зокрема, за словами юриста, рішення Печерського суду Києва про протиправну бездіяльність міського голови Києва, яке було прийняте 25 травня за позовом голови фракції «УДАР» у Київраді Віталія Кличка, може вступити в силу, якщо мер не подасть апеляцію.
«Згідно із законодавством, рішення суду набирає чинності у випадку, якщо по закінченні строку апеляційного оскарження апеляційна скарга не була подана. Якщо таку скаргу буде подано, необхідно буде дочекатись рішення апеляційного суду», – зазначив адвокат.
У випадку, якщо відповідач не був на засіданні суду, додає експерт, він має 5 днів з моменту його повідомлення, аби отримати копію рішенням суду.
«У короткому варіанті рішення суду, яке опублікувала партія Кличка, міститься посилання на частину 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства, а це означає, що сам Черновецький на засіданні суду не був присутній. Тепер йому повинні відправити електронне, факсове або поштове повідомлення за його офіційною адресою про можливість прийти в суд і забрати копію рішення. З моменту отримання такого повідомлення відповідачу надається 5 днів, щоб він прийшов в суд і взяв копію рішення. Після закінчення цього терміну розпочинається строк на апеляційне оскарження рішення, який складає 10 днів», – пояснює Скляренко.
Якщо апеляційна скарга не буде подана, то щонайшвидше рішення суду вступить в дію не раніше 10 червня.
Втім, за словами експерта, навіть після цього Черновецький не відразу втратить повноваження мера.
«Саме по собі судове рішення ще не означає, що Черновецький буде позбавлений повноважень. Воно лише є підставою для ініціювання процедури дострокового припинення повноважень міського голови. Така процедура може бути здійснена або шляхом голосування в Київраді двома третинами голосів за дострокове припинення повноважень міського голови, або шляхом призначення та проведення місцевого референдуму, на якому мешканці Києва вирішують, чи припиняти повноваження міського голови на підставі рішення суду, чи ні», – додав юрист.