Про це він сказав під час дачі свідчень у Печерськом районному суді Києва.
Свідок зазначив, що постанови про відкриття, продовження і закриття оперативно-розшукової справи проти водія колишнього заступника глави СБУ Володимира Сацюка Валентина Давиденка в рамках загальної оперативно-розшукової справи за фактом отруєння Ющенка, якими конкретний строк стеження за цим громадянином спершу був установлений, а пізніше продовжений до 18 місяців, відповідно до законодавства, не є обов'язковими документами.
"Це не документ, він нічим не передбачений, він жодних наслідків не має", – сказав він.
«Навіть жодних я не бачу підстав для притягнення навіть до дисциплінарної відповідальності Луценка, Тарасенка, Павлєнова», – додав він.
Євдокимов зазначив, що у свою чергу поставив підпис на документі про продовження оперативно-розшукової справи проти Давиденка лише тому, що такі документи вимагають для видачі санкції на стеження за громадянами суди і Генеральна прокуратура (на підставі постанови пленуму Верховного Суду від 2008 року, який дав судам рекомендації про порядок розгляду подань на санкціонування стеження за громадянами).
Свідок підкреслив, що фактично ж достатньою підставою для одержання в суді санкції на проведення оперативно-слідчих дій у відношенні можливих підозрюваних у вчиненні злочину є відкриття загальної оперативно-розшукової справи за фактом злочину і наявності в цій справі обґрунтованих даних про можливу причетність особи до вчинення цього злочину.
Євдокимов додав, що оскільки кримінальна справа за фактом отруєння Ющенка ще не закрита, у будь-який момент оперативно-розшукові заходи знову можуть бути застосовані до Давиденка у разі наявності обґрунтованих підозр про його причетність до цього злочину, незважаючи на те, що оперативно-розшукова справа у відношенні його вже закрита.
Нагадаємо, раніше співробітник Департаменту карного розшуку Міністерства внутрішніх справ Євген Троян у суді заявив, що вважає законним дозвіл Луценка стеження в рамках розслідування справи про отруєння Ющенка у відношенні Давиденка.
На бік Луценка став і колишній заступник міністра внутрішніх справ-начальник Головного слідчого управління МВС Петро Коляда, який заявив у суді, що не бачить порушень у діях Луценка.
Генпрокуратура обвинувачує Луценка у вчиненні злочину, передбаченого частиною 3 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу. За версією слідства, в 2009 році він незаконно санкціонував продовження стеження за Давиденком, затвердивши постанову про продовження справи у відношенні нього до 18 місяців, знаючи, що на той момент її вже було закрито.