Чергова партія “путінських камазів” вторгнеться в Україну 4 березня

3 Березня 2015, 16:13

4 березня в Україну планує зайти чергова російська автоколона з нібито "гуманітарним вантажем", про що офіційно сповістила російська сторона. Про це повідомив на брифінгу речник МЗС України Євген Перебийніс.

"1 березня Міністерство закордонних справ України отримало ноту Міністерства закордонних справ РФ про намір російської сторони направити в Україну 4 березня вантаж, який вони визначають як "гуманітарний", – сказав Перебийніс, нагадавши, що раніше російська сторона здійснювала доставку вантажів в східні регіони України через неконтрольовані Держприкордонслужбою пункти пропуску без узгодження з українською стороною.

За словами Перебийноса, російська сторона не надала інформації про вміст колони та щодо часу перетину державного кордону.

Тому українська сторона у відповідь ноті категорично зажадала не здійснювати переміщення вантажів без узгодження з українською стороною, без його супроводу Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ) і без проведення прикордонного та митного огляду.

Як відомо, 24 лютого МЗС України направило Росії чергову ноту щодо "путінських камазів", де Україна просить РФ не здійснювати пересування через кордон без її згоди та перевірки компетентними органами.

Як зазначалося, Росія формує 16-ий "гумконвой" для Донбасу. 24 лютого о 5 ранку (за київським часом) із Ногінського рятівного центру МНС Росії в Ростовську область відправилася автомобільна колона з "гуманітарною допомогою" для жителів Донецької та Луганської областей.

Як повідомлялося, 15-ий "гумконвой" від Росії вирушив на Донбас 20 лютого, 200 т "допомоги" привезли понад 30 автомобілів.

Нагадаємо, партію перших «гуманітарних Камазів» Росія відправила в Україну 22 серпня. 

При цьому в РНБО підкреслили, що неодноразово фіксувалася активізація бойовиків та збільшення кількості обстрілів сил АТО одразу після отримання вмісту російських вантажівок.

Раніше Президент України зазначав, що у "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів.