Чергова група українських миротворців готується до служби в Косово

29 Червня 2010, 15:56

На базі Об’єднаного багатонаціонального центру бойової підготовки 7-ї армії Збройних сил США в Європі, розташованому у німецькому місті Хохенфельц, завершується підготовка 130 українських військовослужбовців чергової 14-ї ротації національного миротворчого контингенту сил КФОР у Косовому до виконання завдань за призначенням, повідомили Тижню в прес-службі Міноборони України.

Наразі всі водії національного миротворчого контингенту після триденних занять успішно склали заліки та отримали право на самостійне водіння автомобіля «Хаммер».

З особовим складом українського миротворчого контингенту в рамках підготовки до виконання завдань на Балканах відбулися тактико-спеціальні заняття з обшуку будинків, контролю натовпу, патрулювання, несення служби на КПП та блокпостах, блокування та нейтралізації терористичних груп.

Крім того, українські військові у складі вертолітних груп відпрацювали правила десантування з гелікоптерів «Black Hawk».

Під час підготовки за кожним спеціальним взводом українського миротворчого підрозділу закріплений сержант-інструктор 7-ї армії Збройних Сил США.

Протягом останнього тижня українські військові взяли участь у багатонаціональному навчанні щодо сприяння миру в зоні відповідальності національного миротворчого контингенту в Косовому.

За словами кандидата на посаду командира українського миротворчого підрозділу нової 14-ї ротації майора Олександра Луценка, під час навчання кожний спеціальний взвод мав окреме завдання.

Як підкреслив офіцер, американські інструктори під час занять неодноразово відзначали високий рівень підготовки українських військовослужбовців.

Як планується, в Україну військовослужбовці нової 14-ї ротації національного миротворчого контингенту сил КФОР у Косовому повернуться 2 липня після завершення підготовки на базі Об’єднаного багатонаціонального центру бойової підготовки 7-ї армії ЗС США в Європі.

Чергову 14-у ротацію національного миротворчого контингенту багатонаціональної бойової  групи «East» сил КФОР у Косовому заплановано провести у серпні цього року. Вперше в історії для виконання миротворчих завдань на Балканах у складі сил КФОР відбудуть військовослужбовці 79-ї окремої аеромобільної бригади Командування Сухопутних військ Збройних Сил України.