Через заворушення прем’єр Британії скликає екстренне засідання парламенту

9 Серпня 2011, 15:55

Кемерон пообіцяв, що порядок після найгірших за останні 20 років заворушень в країні буде відновлений, а підбурювачі і учасники безладів відчують всю відповідальність за скоєне.

«Я хочу звернутися до тих, хто відповідальний за ці заворушення. Ви відчуєте всю силу правосуддя. Якщо ви достатньо дорослі, щоб здійснювати такі злочини, то ви досить дорослі, щоб нести за це покарання», – заявив Кемерон.

Відповідно до цього, було вирішено збільшити  кількість поліції, яка стежить за порядком у Лондоні, до16 тисяч осіб. У заяві йдеться також про те, що арешти продовжаться, а судові провадження буде пришвидшено.

«Ні в кого не повинно бути сумнівів у тому, що ми зробимо все можливе, щоб відновити порядок на вулицях британських», – підкреслив Кемерон.

Крім того, в четвер, 11 серпня прем’єр-міністр на позачерговій сесії парламенту виступить зі зверненням до депутатів щодо ситуації в країні та ініціює дебати.

Разом з тим, як повідомляє Die Tagesschau, порушники порядку стали більш організованими.

Так, за словами IT-експерта Мета Ходкінсона, вони вже домовляються наперед через сервіс повідомлень Blackberry та утворюють закриті мережі, які важко відстежувати.

Заворушення все ж, не залишились без жертв. За повідомленням Die Welt, сьогодні в лікарні помер 26-річний чоловік, якого напередодні було знайдено в машині з важкими пораненнями.

Він став першою жертвою хвилі насильства і грабежів, які почалися в Лондоні в минулу суботу і перекинулися на інші міста Британії, зокрема, Бірмінгем, Ліверпуль, Манчестер, Брістоль.