Приблизно 4 млн росіян не можуть виїхати за кордон через рекомендації начальства. Про це заявив голова транспортного комітету Асоціації туроператорів Росії Дмітрій Горін.
"Це люди, які потрапили під рекомендації не виїжджати за кордон, тобто військовослужбовці, працівники органів безпеки та члени їх родин", — говорить він.
Як зазначається, такі рекомендації пов'язані насамперед з політичною ситуацією, зокрема, конфліктом між РФ та Заходом.
Загалом же зниження попиту росіян на відпочинок в Європі цього року сягнуло 40–50%.
Серед інших причин туроператори називають падіння курсу рубля та дефіцит чартерних рейсів в регіонах РФ.
Як відомо, рік тому ЄС запровадив санкції проти низки російських чиновників. Зокрема, їм заборонили в'їзд на територію ЄС.
Загалом же санкційний тиск на Росію розпочався в березні 2014 року у відповідь на агресивну політику щодо України і підрив міжнародної системи безпеки. Найсерйозніші санкції, що стосуються цілих секторів російської економіки, почали впроваджувати з липня.
Зокрема, 29 липня 2014 року Євросоюз ухвалив рішення запровадити проти Росії пакет економічних санкцій, зокрема вести ембарго на постачання озброєння, обмежити доступ російських банків до європейського ринку капіталів, заборонити експорт в Росію високотехнологічної продукції для видобутку нафти та товарів подвійного призначення, які можуть використовувати у військовій сфері.
У червні на саміті Євросоюзу буде обговорюватися питання про продовження економічних санкцій проти Росії, які були введені в кінці липня 2014 року. З-поміж країн, які можуть виступити проти продовження санкцій, раніше називалися Словаччина, Угорщина, Австрія, Іспанія, Кіпр, Італія і Греція. Для прийняття рішення щодо санкцій потрібна згода всіх 28 членів Євросоюзу.