Через Укргаз-Енерго Росія може отримати опосередкований контроль над економікою України

5 Жовтня 2011, 12:16

«Швидше за все це буде не просто постачання газу в Україну. Укргаз-Енерго, скоріше всього, буде йти далі і постачатиме газ на підприємства, на які раніше не постачав. Тобто це ті підприємства, на які постачає НАК «Нафтогаз Україна», – зазначив експерт.

«Фактично це вимивання нових прибутків з казни держави в приватні компанії. Тому що, як відомо, компанія Укргаз-Енерго частково заснована RosUkrEnergo, частково Газпромом», – додав Боровик.

За словами експерта, таким чином відбудеться «збільшення ринку постачання природного газу, звісно більший вплив на цей ринок, і потенційно більший вплив на підприємства, які будуть споживати природний газ».

Боровик також зазначив, що на сьогодні закон про ринок газу тільки входить в дію. «Він потихеньку буде входити до 2015 року», – пояснює експерт.

За його словами, «тому такого вільного ринку в постачанні природного газу немає», що створює умови для того, що Росія через Газпром отримує змогу опосередковано впливати на українські підприємства.

Раніше у коментарі «Коммерсанту-Украина» Боровик зазначав, що Газпром «за останні три роки збільшив свою частку на роздрібному газовому ринку країн Євросоюзу з 8% до 17%».

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз Україна» остаточно втратила контроль над компанією УкрГаз-Енерго, що володіє ліцензією на продаж 5 млрд кубометрів газу кінцевим споживачам.  Таким чином, контроль над компанією цілком перейшов в руки Газпрому і підприємця Дмитра Фірташа.

Як повідомило джерело у Газпромі, якщо чинні газові договори будуть переглянуті, Газпром має намір відновити постачання газу українським споживачам через УкрГаз-Енерго.

Укргаз-Енерго було створено в лютому 2006 року як посередника при продажі імпортного газу на внутрішньому ринку України.