Через російську агресію на Донбасі без контролю залишилися небезпечні радіонуклідні джерела

10 Жовтня 2016, 18:46

В результаті триваючої російської агресії на території Донецької та Луганської областей без належного контролю залишилися радіонуклідні джерела. Про це під час дебатів на засіданні Генеральної асамблеї ООН заявив директор Департаменту міжнародної безпеки Міністерства закордонних справ України Сергій Шутенко, інформує МЗС України.

Крім того, на тимчасово непідконтрольних територіях Донбасу були зруйновані об'єкти хімічної промисловості. 

«Нинішня ситуація є дуже сприятливою для вчинення терористичних актів, у тому числі використання небезпечних хімічних речовин, небезпечних патогенів або радіоактивних матеріалів. Вона також дає багато приводів для роздумів про реальні і потенційні загрози далеко за межами регіону», – наголосив Шутенко.

Він також додав, що Росія захопила ядерні об'єкти України, установки та матеріали, розташовані в Криму, та заявляє про своє право розміщувати ядерну зброю на півострові.

Також дипломат підкреслив, що українська сторона вживає всі можливі дії для запобігання терактів і диверсій на атомних електростанціях та інших стратегічних об'єктах.

Раніше у міністерстві внутрішніх справ заявляли, що мають незаперечні докази того, що терористичні організації «ЛНР» і «ДНР» ведуть переговори щодо отримання з Росії партії фосфорних боєприпасів для використання в установках залпового вогню «Град».