Через РНБО роздали майже 350 завдань органам виконавчої влади, але про результативність не повідомляють

Політика
5 Липня 2021, 18:04

Органи виконавчої влади отримали після засідань Ради національної безпеки та оборони України 348 завдань, якщо рахувати від кінця січня цьогоріч, коли робота органу суттєво активізувалася. Про це стало відомо з відповіді Апарату РНБО на запит Тижня.

 

Зокрема, редакція поцікавилась, як налагоджено моніторинг виконання вже ухвалених рішень. У РНБО розповіли про кількість завдань і елементи такого моніторингу, але жодної конкретної інформації про ефективність виконання рішень не надали.

 

Так, у відповіді йдеться, що під час моніторингу, який здійснюється на постійній основі, Апарат РНБО України:

 

  • отримує від органів виконавчої влади інформацію, звіти, доповіді, відомості про стан виконання завдань, визначених рішеннями РНБО України, введеними в дію указами президента України, актами і дорученнями президента України, контроль за виконанням яких покладено на Секретаря Ради;
  • готує плани контролю за виконанням рішень РНБО України;
  • готує листи-нагадування органам виконавчої влади щодо термінів виконання завдань;
  • звертається із запитами щодо надання інформації, відомостей, документів стосовно стану виконання завдань;
  • аналізує отриману від органів виконавчої влади інформацію, звіти, доповіді, відомості на предмет повноти і своєчасності виконання завдань та за результатами готує відповідні висновки;
  • готує доповідні записки секретареві РНБО України та вживає відповідно до своїх повноважень інших заходів з метою забезпечення виконання завдань;
  • інформує органи виконавчої влади щодо результатів розгляду їх пропозицій про зняття з контролю виконаних у повному обсязі завдань.

 

 

На прохання Тижня надати для ознайомлення звіти про моніторинг виконання рішень РНБО, починаючи з 26 січня 2021 року, зокрема ту частину інформації, яка не є засекреченою, в Апараті РНБО зазначили:

 

«Нормативно-правові акти − Конституція і закони України, акти Президента України та Кабінету Міністрів України, міжнародні договори України, Положення про Апарат Ради національної безпеки і оборони України, затверджене Указом Президента України від 14 жовтня 2005 року No 1446, а також розпорядження Секретаря РНБО України, − якими Апарат РНБО України керується у своїй діяльності, не зобов’язують створювати документи, про які йдеться у Вашому запиті».

 

Тиждень звернеться до РНБО повторно з проханням уточнити відповіді і надати детальнішу інформацію з низки питань.