Через путінських байкерів у Польщі назріває політичний скандал

26 Квітня 2015, 14:21

Скандал з поїздкою путінських мотоциклістів до Берліну набирає обертів. Польський політик Януш Палікот закликає прем'єр-міністра Єву Копач і чільника МЗС Ґжеґожа Схетину піти у відставку. Про це повідомляють ЗМІ.

Як пише польська преса, російські байкери безперешкодно в'їхали до Польщі й напередодні взяли участь у вшануванні загиблих радянських солдатів на кладовищі у Бранево.

Потрапили вони туди з Калінінградської області. І це попри те, що два дні тому сам міністр закордонних справ Польщі заборонив їм в'їзд до країни через відсутність точної інформації про мету подорожі.

Загалом у Бранево зібралися чотириста росіян, з них 206 – байкерів.

Серед учасників заходу  помітили губернатора Калінінградської області, а також посла Росії в Польщі Сергія Андрєєва, генерального консула в Гданську Олександра Карачевцева.

Байкерський клуб, відомий палкою прихильністю до російського президента, планує доїхати до Берліна, щоб там відсвяткувати 70-річчя перемоги над нацистською Німеччиною.

Нагадаємо, раніше офіс Ангели Меркель закликав МЗС ФРН скасувати візи для «Нічних вовків».

Як повідомлялося, польське МЗС 24 квітня передало у посольство Росії у Варшаві ноту, що учасники мотоклубу «Нічні вовки» не зможуть потрапити до Польщі, оскільки їм відмовлено у в’їзді.

Міністерство обґрунтувало своє рішення тим, що польська сторона не отримала детальної інформації про графік перебування російських байкерів на території країни, їхній маршрут та місця нічлігів.

У Варшаві побоюються, що рейд «Нічних вовків» може супроводжуватися небезпечними провокаціями, оскільки цей російський мотоклуб відомий своїми шовіністичними поглядами, а також підтримкою проросійських сепаратистів на сході України.

Також зазначимо, чеські і словацькі політики, громадські та культурні діячі, письменники і журналісти звернулися до лідерів Польщі, Чехії, Словаччини, Австрії та Німеччини не допустити в’їзду російського мотоклубу «Нічні вовки» на території цих країн. 

МЗС Росії висловило обурення щодо відмови Польщі.

Згідно з оприлюдненим планом, з нагоди 70-річчя закінчення Другої світової війни російські «Нічні вовки» планували здійснити «європейське турне», проїхавши з Москви через Польщу, Словаччину, Австрію, Чехію та Німеччину, щоб 9 травня бути у Берліні.