Через обстріли селище на Донеччині покинули майже всі мешканці

Суспільство
22 Листопада 2021, 15:05

Гуманітарна місія “Проліска” повідомили, що 21 листопада допомогли виїхати із розбитого селища Невельське на Донеччині більш як 90% його мешканцям. Як написав у своєму Фейсбуці голова місії Євген Каплін, ескалація в Невельському почалася в ніч з 13 на 14 листопада. Тоді повністю зруйнували три будинки, ще 13 пошкоджено, також пошкодили лінії електропередач. Вдруге селище обстріляли з 16 на 17 листопада, тоді пошкодили ще 9 будинків. 

Євген Каплін у коментарі Тижню повідомив, що останнім часом у Невельському загострились бойові дії і в листопаді пройшли такі обстріли за силою, яких не було навіть у 2014-2015 роках: “В ході цих обстрілів зруйнували 25 будинків. Люди через психологічний стан, паніку почали  масово виїжджати із населеного пункту. До нас звернулись по допомогу щодо транспорту, щоб ми допомогли евакуювати людей та перевезли залишки їхніх особистих речей. Вчора ми надали 4 грузові машини, які зробили по три ходки кожна щоб перевезти домашню худобу і так далі. Станом на 1 листопада із селища виїхало 40 людей із 45, тобто 90% жителів”. 

(фото: Фейсбук Євген Каплін)

За словами голови місії, люди поселились у орендоване житло в найближчих населених пунктах до Невельського. У програму пошуку житла від “Проліска” потрапила одна сім’я з дитиною, якій до кінця року мають придбати житло у тій громаді, в якій вони хочуть мешкати. Зараз сім’я орендує житло в місті Селидове. Більша частина інших жителів Невельського поїхали в найближче село Первомайське. Розповідає, хтось там знімає сарай, хтось літню кухню. 

Відмовились від евакуації три сім’ї – 5 людей. Ті, що не захотіли переїхати – сім’я із похилими людьми 1936 та 1940 року народження. Вони вирішили не залишати великої господарки, тож попросили евакуювати лише дітей та онуків. Інша сім’я – також літні люди віком 70+ із психічними захворюваннями і не здатні самі себе обслуговувати. Євген Каплін розповідає, що раніше за ними доглядала активістка-соцпрацівниця, але вона також була змушена переїхати через зруйноване помешкання. 

Програма Гуманітарної місії за рік може додати у програму із купівлі помешкання 20 сімей, що проживають на лінії розмежування. Пошук житла відбувається залежно від бажання людей – куди хто хоче виїхати. “Є такі, що хочуть залишитись у Донецькій, Луганській областях, але подалі від зони бойових дій через родичів. Коли людина дає згоду на участь у програмі, разом із менеджером починають шукати відповідні варіанти в рамках цільового бюджету на програму – чи це сільська місцевість, чи приватний будинок або квартира. Також відштовхуються від стану житла, наявності та стану документів на нього, так кожній сім’ї пропонують до 10-15 варіантів житла у зручній  для людей місцевості”, – пояснив Євген Каплін.

Гуманітарну місію допомоги мирному населенню зони військового конфлікту заснували у липні 2014 року на базі харківської громадської організації “Проліска”. Наразі 10 гуманітарних штабів місії “Проліска” розгорнули у населених пунктах вздовж усієї 457-кілометрової лінії розмежування.

Читайте також: Окупанти посилили обстріли цивільних об'єктів на Донбасі. Розслідувати такі справи складно, а жодного вироку по них ще не винесли