Через нове керівництво із “Софії Київської” почали звільнятися провідні наукові співробітники

19 Червня 2012, 08:11

Як розповіло джерело газети "Коммерсант-Украина", колектив музею налаштований проти неї, виходячи з побоювань, вона закриє науковий відділ заповідника.

"З її приходом буде знищена наукова частина заповідника. Наші побоювання небезпідставні – наприклад, з приходом нового директора Марини Громової в національний заповідник "Биківнянські могили", науковий відділ був повністю ліквідований", – заявив співрозмовник видання.

Новий гендиректор і представники Міністерства культури запевняють, що ці побоювання безпідставні.

"У мене немає інформації про те, що там будуть щось закривати Навпаки, ми будемо розвивати різні напрями в роботі музею", – заявив директор департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Мінкульту Андрій Вінграновський.

"Ні про яке закриття наукового відділу мова не йде, – запевнила у свою чергу Сердюк. – На найближчому тижні я буду знайомитися з планами науково-дослідних робіт. Ми будемо визначатися, в якому ключі будуть продовжуватися подальші дослідження Софіївського собору".

За її словами, в першу чергу будуть виконуватися рішення наглядової ради "Софії Київської" з питань проведення ремонтно-реставраційних робіт, наукових і археологічних досліджень.

Тим часом провідний науковий співробітник заповідника, доктор історичних наук, професор Надія Нікітенко вже написала заяву про звільнення.

"Нова людина (Олена Сердюк – Ред.) розгорнула таку програму своєї діяльності, що ні про яку науку й мови бути не може. Адже вона була серед тих, хто таврував нас ганьбою, коли мова зайшла про святкування тисячоліття Софії Київської," – пояснила Нікітенко.

Слід зазначити, що у вересні 2011 року пройшли урочисті заходи, пов'язані зі святкуванням тисячоліття Софіївського собору, але при цьому серед істориків досі не існує єдиної думки з приводу дати початку будівництва храму.

Нагадаємо, Сердюк була призначено гендиректором Національного заповідника "Софія Київська" 15 червня наказом міністра культури Михайла Кулиняка.

До того вона очолювала Науково-дослідний інститут пам'яткоохоронних досліджень при Міністерстві культури.

Колишній гендиректор Неля Куковальська була звільнена Кулиняком 24 січня по причині нецільового витрачання 1,6 млн грн, виділених на археологічні розкопки на території заповідника, а також за розкриття саркофага Ярослава Мудрого та реставрацію мозаїк Михайлівського монастиря без узгодження з Міністерством культури.

Однак 27 березня Київський окружний адміністративний суд скасував наказ міністра культури про звільнення Куковальської, відновивши її на посаді.

Втім, на початку червня Київський апеляційний адміністративний суд скасував рішення Київського окружного адмінсуду.