Як пише видання, нестача працівників охорони здоров'я у Польщі набирає все більш загрозливих масштабів. Останні дані свідчать, що у 33% термінових та нічних випадків не вистачає лікарів, а у 28,5% відсутні медичні сестри. У кожному двадцятому випадку один лікар одночасно працює в двох відділеннях.
За даними медичної ради Німеччина має в два рази більше мешканців, ніж Польща, але в чотири рази більше практикуючих лікарів. Кожен п’ятий польський лікар старший 70 років.
Німеччина поряд з Великою Британією стали найбільш популярними місцями еміграції польських лікарів і медсестер. Опитування також свідчать, що лише один з п’яти студент-медик після отримання диплому планує залишатися в Польщі.
За словами видання, у всіх областях галузі відчувається брак, проте, особливо потрібні анестезіологи, хірурги і рентгенологи, лікарі швидкої допомоги.
Тому вже чотири роки Польща відчайдушно прагне заохотити приїзд медсестер з України та Білорусі, який втім ускладнюється проблемами з визнанням дипломів.
Як засіб заохочення польські урядовці наразі обговорюють підвищення заробітної плати лікарів до розміру трьох середніх заробітних плат.
У зв’язку з подібною до Польщі проблемою надзвичайні заходи ухвалив прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Його партія, яка має дві третини голосів у парламенті, ухвалила зміни до конституції, що вступають в дію 8 квітня і передбачають, що студенти, які навчаються за рахунок держави, після завершення навчання певний час повинні залишатися працювати в Угорщині.
«До цих пір ми навчали лікарів для Норвегії», – прокоментував Die Presse державний секретар Орбана.