Через холеру у Маріуполі заборонили купатися і ловити рибу

30 Травня 2011, 13:36

"У Маріуполі (Донецька обл) введена заборона на купання на пляжах, а також на лов риби та продаж її на ринках", – заявив він.

Риженко підкреслив, що в першу чергу заборона на купання стосується дітей.

Санепідемстанція також доручила місцевим органам влади забезпечити жителів якісною водою.

Головний санлікар нагадав, що в Маріуполі виявлено три людини, які захворіли на холеру, та 5 осіб, що контактували з ними. Всі вони поміщені в протихолерний госпіталь, який знаходиться при інфекційній лікарні Маріуполя.

Риженко закликав населення не панікувати. Він підкреслив, що при дотриманні всіх необхідних санітарних вимог захворювання можна уникнути.

У першу чергу, медики рекомендують якомога частіше мити руки, а також не купувати готові продукти на ринках, у тому числі сиру, в'ялену, копчену рибу, морепродукти.

Риженко нагадав, що зазвичай випадки холери виявляються в кінці курортного сезону, коли температура води досягає 25 градусів і вище.

За його словами, те, що ці три випадки виявлені на початку сезону, свідчить про високий професійний рівень фахівців, які змогли виявити ембріон холери.

Нагадаємо, у Маріуполі зареєстровано три випадки підозри на захворювання холерою. Вік хворих – 55 років і старше.

За попередніми даними епідеміологічного розслідування, хворі готували і вживали рибу, виловлену в Азовському морі. Випадки захворювання безпосередньо між собою не пов'язані.

читати ще

показати ще
97