Через анексію Криму Україна втратила 1 трлн 80 млрд гривень – Мін’юст

18 Грудня 2014, 13:02

Сума збитків України від окупації Росією Криму оцінюється в 1 трильйон 80 мільярдів гривень. Про це повідомив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Зараз поки сформована цифра попередніх збитків, яка стосується Криму. Це більше трильйона гривень. Це 1трильйон 80 мільярдів гривень, і ми чітко розуміємо, що необхідно рахувати збитки по сходу України", – заявив Петренко.

Уточнюючи збитки, заподіяні державі на сході, міністр зазначив, що «такий підрахунок ще не здійснювався, так як фізичного доступу до тих об'єктів для того, щоб оцінити реальні збитки, немає».

Як відомо, після окупації Криму російськими військовими нелегітимна «влада» АРК 16 березня 2014 провела незаконний референдум і заявила, що майже 97% кримчан взяли в ньому участь, проголосувавши за приєднання Криму до Росії.

Через два дні президент РФ Володимир Путін і окупаційна «влада» Криму підписали договір між РФ і Республікою Крим про прийняття Криму до складу Росії і утворення у складі РФ нових суб'єктів. Ще через кілька днів Рада Федерації Росії одноголосно схвалила анексію Криму.

Практично жодна з країн світу не визнала територіального розділу України, засудивши дії Кремля.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада ЄС ухвалила рішення про розширення санкцій у відповідь на анексію Криму.