«Нам з 1 січня відмовили в оренді підстанції, яка знаходиться на території нашого заводу. Відмова ця призвела до того, що ми змушені купувати електроенергію за другим класом», – заявив Кравченко.
«Ми зверталися до чиновників: дайте нам підстанцію в оренду, як це було в 2010 році, коли ми платили за електроенергію за першим класом. Адже це 100 – 130 млн грн на місяць. Проте Національна акціонерна компанія, яка володіє пакетом акцій ВАТ «Запоріжжяобленерго», відмовила, оскільки ми не потрапили у норму споживання електроенергії», – зазначив він.
За словами голови правління заводу, перші звільнення пройшли на початку року і продовжаться влітку.
«Ми пропонуємо людям піти зараз, з усіма належними виплатами. Тому що, як зазвичай, із травня буде багато сезонних пропозицій, і люди можуть звернутися і заробити гроші. Але якщо пройде два місяці, то у липні сезонних робіт буде мало, людям взагалі буде нікуди подітися», – заявив Кравченко.
«З 1 червня ми зупиняємо ще один великий цех, на якому працює більше 500 людей. Йдуть скорочення на заводоуправлінні – керівного складу», – повідомив він.
На думку голови правління, подібна ситуація склалася у тому числі через те, що Україна почала експорт електроенергії до Молдови.
«Наша держава пишається тим, що продає електроенергію до Молдови. Це що – у своїх забрати, а чужим продати?.. Цим ми пишаємося? Це що, робиться в інтересах людей?», – обурюється Кравченко.
Нагадаємо, 1 квітня ТОВ "Пауер Трейд", що входить до ДТЕК Ріната Ахметова, почало здійснювати комерційні постачання електроенергії до Молдови. ДТЭК планує до кінця поточного року забезпечити українською електроенергією 30-50% потреб енергоринку Молдови.
Зазначимо також, що група компаній ДТЕК закінчила 2010 рік із чистим консолідованим прибутком 359 млн доларів. Порівняно з 2009 роком ДТЕК збільшив консолідований дохід у 2010 році на 61,82%.
На думку аналітиків ринку, Запорізький завод феросплавів входить до орбіти групи «Приват», співвласником якої є Ігор Коломойський.