Чемпіонат України з гірськолижного спорту провели на безсніжній трасі функціонерів федерації

15 Березня 2016, 15:46

Спортивний комплекс «Красія», на якому на початку березня провели змагання Чемпіонату України з гірськолижного спорту, і де у цей час не було снігу, належить голові осередку Федерації лижного спорту (ФЛС) в Києві, а віце-президент та генсек ФЛС України мають бізнес-інтереси у комплексі. Про це повідомило місцеве видання ProZak.

У виданні підкреслили, що на «Красії» дуже низька висота, а тому навесні там уже немає снігу. Водночас від варіанту проводити змагання у «Буковелі» або на Драгобраті чиновники ФЛСУ відмовилися.

«Комплекс «Красія» – у власності працівників Мінмолодьспорту: державного тренера з фрістайлу Малежика і тренера з лиж Тікуна. Тому всі гроші міністерства вже 10 років йдуть саме на цей комплекс. Немає снігу? Це нікого не хвилює! Не віддавати ж гроші на Буковель або Драгобрат! А будете обурюватися – взагалі змагання не проведемо!» – написав голова правління «Дитячий альпійський рух України» та Директор у ТзОВ «Роза вітрів» Олександр Стефанович.

Він опублікував матеріали на підтвердження своїх слів.

Скріншот з ЄДР Мін'юсту

Водночас у прес-службі ФДЛУ відкинули усі обвинувачення у травматизмі та масовому пошкодженні інвентарю, які сталися під час змагань.

«Випадків отримання травм учасниками змагань від медичної служби, тренерів та представників команд зафіксовано не було. Поламання спортивного гiрськолижного інвентаря та обладнання зафiксовано не було. Результати змагань підтвердили збереження спортивного принципу навіть у наявних складних умовах», – зазначили там.

Окрім того, у ФДЛУ повідомили, що не змогли перенести змагання в інше місце «з незалежних від них причин».

«У зв'язку з несприятливими погодними умовами розглядалось рішення про перенесення чемпіонатів України серед юніорів та серед юнаків на ГК «Буковель», що не вдалось реалізувати за незалежних від ФЛСУ та організаторів змагань обставин», – йдеться у тексті.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов, який відкривав змагання, написав у Facebook, що ініціювава перевірку проведення чемпіонату.

«Щодо чемпіонату з гірськолижного спорту, який пройшов у Закарпатській області. Дійсно, я відкривав, ці змагання і ще тоді писав у Фейсбуці, що через потепління траса викликала занепокоєння. У зв’язку із публікаціями в ЗМІ, дав доручення провести перевірку, чи, дійсно, офіційні змагання проводилися на трасі, яка перебувала в незадовільному технічному стані. А також, чи відповідала траса вимогам для проведення таких змагань», – написав міністр.

Публікуємо також фото гірськолижної траси під час чемпіонату України.